Wpis z mikrobloga

@Prophet1111: Gratuluję wytrwałości :)

Cytat klucz:

I tu zaczyna się temat samodzielnej nauki. 6 – 8 godzin dziennie w dni robocze przez pół roku.


Możecie programować cokolwiek, ale jednak warto wysiedzieć swoje 8 godzin, które poświęcicie na naukę.
Dobrze, że określiłeś programowanie jako zabawę. Niektórzy serio zakładają sobie osiągnięcie celu i klepią jakieś projekty ostro się nad nimi spinając, a nie zawsze o to chodzi :D
@Rezix: Dzięki :)

Właśnie staram się podkreślać, że to ma być zabawa. Przede wszystkim dlatego, że przyjemne rzeczy uczą szybciej, aniżeli te, do których się zmuszamy ("napiszę poważny program księgowy, chociaż w ogóle mnie to nie interesuje i się na tym nie znam...").
@Prophet1111: Dokładnie tak.

I wiele osób myśli, że tak prosto jest coś zaprogramować, a bo to jest po prostu klepanie kodu i sprawdzanie czy działa... a tu się okazuje, że bug za bugiem goni i więcej się spędza czasu nad myśleniem, co działa źle, niż na samym pisaniu.

No i ciężko określić ile czasu na daną rzecz potrzeba. Jeżeli programowałeś przez 8 godzin dziennie, to w ciągu roku wyrobiłeś jakieś 2500
@Prophet1111: Gratuluję. 6-8 godzin dziennie w dni robocze przez pół roku. Bardzo dobra motywacja, ile masz lat? Dobrze, że się tym chwalisz. Jest tu taki jeden co sobie liże dupę bo na Bali pojechał, no k... A chwalenie się takim osiągnięciem jak Twoje to same plusy :)
@bazingaxl: Nie, sami napisali do mnie.
Pisałem na początku wiele maili z prośbą o recenzję/artykuł, ale najczęściej bez odzewu (winię trochę siebie, bo mój mail był dość długi i nie wiem czy nie trafiał do spamu/czy ludziom chciało się to wszystko czytać).
Dopiero niedawno, po obu AMA zaczęli się tym interesować. Mam prośbę o następny wywiad, jak tylko będzie to znowu się pochwalę :)