Wpis z mikrobloga

Siemaneczko sportowe świry. Dzisiaj minęły trzy miesiące od kiedy zacząłem ćwiczyć na siłowni(Ćwiczę planem Stronglifts 5x5). W związku z tym chciałem podzielić się z wami moim dzienniczkiem treningowym oraz zadać kilka pytań.
Pytania:
1. Od samego początku mojej przygody z siłownią, przy np. nakładaniu ciężarów na sztangę lewą ręka, boli mnie przedramię. Z tego samego powodu nie jestem w stanie trenować bicepsów, zarówno hantelkami, jak i sztangą prostą/lamaną. Da się coś na to poradzić czy "zestaw dyskotekowy" jest nie dla mnie?
2. Obecnie OHP zaczynam od podniesienia sztangi w sposób podobny do tego w clean and jerk. Można to tak robić czy lepiej podnosić z racka?
3. Przysiady:
a) Dzisiaj przy 3 powtórzeniu pojawił się w moim lewym kolanie ból. Postanowiłem wtedy przerwać przysiady i przejść do kolejnych ćwiczeń. Więcej się już nie pojawił, jednak "trochę się cykam". Ogólnie przysiady wykonuję tylko raz w tygodniu, ponieważ około rok temu, gdy pracowałem na budowie, rozwaliłem sobie kolana i nie chcę, żeby kontuzja wróciła. Objawiała się ona tym, że podczas dłuższego siedzenia zaczynały mnie boleć kolana(Np. Podczas jazdy samochodem, gdy nie mogłem wyprostować nóg). Co teraz? Odpuścić przysiady na jakiś czas, czy zamiast przysiadów może wykroki ze sztangielkami albo suwnica?
b) Przysiady wykonuję na maszynie smitha. Na początku znajomy mi doradził bym wykonywał je w takiej pozycji: Obrazek Jest to poprawny sposób?
4. Mam wrażenie, że słabo progresuję w wyciskaniu leżąc. Powinienem dorzucić jakieś ćwiczenie na tricepsy/klatę? Jak tak to jakie?
Cele na luty:
1. Wyciskanie leżąc: 65kg
2. Martwy ciąg: 105kg
3. Wiosłowanie: 95kg
4. OHP: 45kg
5. Przysiady: zobaczymy co będzie z kolanami. Jak wszystko będzie git to 80kg.
#mikrokoksy
Polypuz - Siemaneczko sportowe świry. Dzisiaj minęły trzy miesiące od kiedy zacząłem ...

źródło: comment_NXAcqe4oEF6xBQwFQEPGLxkeLYuLBUOV.jpg

Pobierz
  • 13
@Polypuz: jeżeli te wyniki to prawda, to jest ok - póki plecy są mocniejsze od klaty to się nie przejmuj ; )

Ruch wyciskania w kaltce piersiowej, jest w życiu kompletnie nieprzydatny w ujęciu funkcjonalnym - lepiej mieć silne nogi i plecy ; )
@Polypuz: te ćwiczenia są zawarte w 3/4 innych planaów siłowych. Jak coś zmieniasz to nie jest to już trening X czy Y tylko twoja wersja tego programu/planu.
Z tego co pamiętam SL głównie był oparty o przysiad. 3x w tygodniu, progresja 2,5kg co trening. Ty tam nie dość, że masz przysiad raz na tydzień to w dodatku na maszynie smitha. Pozostałe ćwiczenia z dziwnym progresem są. Powiedzieć 'lekko oparty o SL
@Polypuz: nie wiem co ty robisz za wiosłowania ale 95kg to jest bardzo dużo. To prawie tyle co twój MC. Więc idę o zakład, że robisz szrugsy na 5cm a nie wiosłowanie. Zwykle w wiośle ma się mniej więcej tyle co w wyciskaniu.
@ethics: To jest tyle co mój MC ;) Robię tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zq5eBuxKsMY tylko nachwytem. Teraz przy 90kg nie dawałem rady dociągnąć do brzucha ostatnich 2 powtórzeń na serię, więc zrzucam ciężar do 80kg i lecimy dalej. Ale teraz MC robię 1x5 i czuję, że mocno przegonię wiosłowanie w tej formie. O ile MC przy 90kg lekko mi idzie to wiosło już ciężko. 60kg które obecnie ledwo wyciskam na klatę, jest
@Blizz4rd: Wiem jak wygląda SL 5x5 i teraz rozumiem, że źle zrobiłem pisząc, że wykonuję ten plan ;) Kolana nie pozwalają mi na 100% Stronglifts więc wziąłem ten plan i zmodyfikowałem pod siebię. Główne założenia to 2,5kg na trening(ale nie zawsze uda mi się dorwać krążki 1,25kg, ponieważ jest ich deficyt na mojej siłowni), ćwiczenie 5x5 i 1x5 Deadlift, te same ćwiczenia, które są w planie StrongLifts oraz zrzucenie 10% gdy