Wpis z mikrobloga

UWAGA UWAGA mBank NIEWYPŁACALNY!!!

Nowoczesne technologie sprawiają, że w dzisiejszych czasach plotki mogą rozchodzić się niezwykle szybko. Sieci społecznościowe, komunikatory internetowe i telefonia komórkowa pozwalają w ciągu kilku godzin rozpowszechnić fałszywą wiadomość wśród milionów odbiorców. Dla banków odpowiednio skonstruowana plotka może okazać się wyjątkowo niebezpieczna.


A prawdziwy tytuł:
Czy internetowa plotka może wywołać run na bank? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

UWAGA UWAGA UWAGA ogłaszam, że jestem owcą, wierzę w ploty, snuję spiskowe teorie, wypłaciłem całą kasę bo nie będę ryzykować i czekać czy to prawda czy nie. Znajomo brzmi? Bardzo znajomo. Klasyczna wojna psychologiczna. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
#bitcoin #kryptowaluty #classic #core #banki #ekonomia #grecja #cypr
p.....4 - UWAGA UWAGA mBank NIEWYPŁACALNY!!!
 Nowoczesne technologie sprawiają, że w ...

źródło: comment_KfWuveV7Au0ciL1amOFiYxzdRA3AbZZh.jpg

Pobierz
  • 25
@Bonetti: nie mają żadnego pokrycia dlatego, że nie muszą mieć. Są bankiem, który działa w systemie rezerwy cząstkowej. Gotówki w obiegu jest tylko około 3% więc panikują żeby ludzie nie ruszyli do bankomatów.
Wiem, wiem Ty to wszystko wiesz ale oni nie przyznadzą tego. Zresztą obsługa banku może nawet uznać to za nieprawdę i spiskową teorię a to fakt potwierdzony przez Bank of England. Służę dowodami dla chętnych. Ludzie nawet nie
@Bonetti:

Jakie macie procentowe pokrycie w złocie? W razie gdyby połowa klientów jutro wypłaciła gotówkę to zostanie wam coś jeszcze czy trzeba będzie dodrukować?


Sprawdź sobie, co to jest bank centralny i dlaczego powstał.
@pawlo74:
Ale co ma bank centralny do niemożności zrobienia przelewu czy ograbienia ludzi z ich kasy?
Te restrykcje bankowe wprowadził ich premier. Poza tym bank centralny to też nie jest studnia bez dna (chyba że nie straszna nam hiperinflacja).
@pawlo74: ale z takimi tekstami uważaj. za rozsiewanie takich plotek można ponieść odpowiedzialność.

była już w UK sytuacja, że plotka doprowadziła rzeczywiście do runu na bank i bank się złożył jak scyzoryk.
@Bonetti: Bank nie notuje żadnych zachowań zagrażających jego stabilności. Klienci mają pełną swobodę w wypłacaniu pieniędzy – m.in. na przyjmowaniu wpłat i realizowaniu wypłat polega działalność banków.

Pozdrawiamy
Zespół mBanku

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.