Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Chyba czas zmienić zawód. Chciałem wybić dziury na okna w domu, który kupiłem.
Trzeba wziąć piłę, wyciąć w ścianie 6 dziur 2x1.5 metra, a wcześniej wstawić nadproże czyli kawałek betonu nad oknem i zacementować.
Przyszedł Pan, obejrzał, pomierzył po czym zadzwonił i powiedział, że za całość to on weźmie 36K bo tak mu wyszło z cennika z jakiegoś zasr$#go portalu dla budowlańców.

To za te max 5 dni roboty wyjdzie 900zł za godzinę...

3 tygodnie praca, tydzień przerwy - wychodzi równo 108K miesięcznie. Popracować 10 miesięcy, dwa leżeć.
Inwestycja: to piła do betonu, stelaże, duża wiertarka - razem 5000 zł, nawet taniej niż przeciętny laptop.

Teraz to ja chyba zostanę #budowlaniec100k
  • 77
@fujiyama: ostatnio elektryk/automatyk za dojazd na miejsce i restart sterownika skasował 400zł/h (realnej pracy z dojazdem 4h, skasowal za 8h bo musiał wykonać dodatkowe pomiary)
@fujiyama:

Trzeba wziąć piłę, wyciąć w ścianie 6 dziur 2x1.5 metra, a wcześniej wstawić nadproże czyli kawałek betonu nad oknem i zacementować.

Przyszedł Pan, obejrzał, pomierzył po czym zadzwonił i powiedział, że za całość to on weźmie 36K


W sumie to dokładnie tyle bym wziął ale nie w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i z fakturą
@fujiyama: to zrób sam, fachowcy wiato- altankę z pleksiglassu, słupków metalowych wyceniają już za ponad 100k pln, gdzie identyczną zamówisz sobie na aliexpress za 2,5k tylko trzeba samemu zamontować. ¯\(ツ)/¯
Ogólnie to dobrzy fachowcy mają często robotę zaplanowaną na rok a nawet dwa lata do przodu i musisz mieć w ogóle znajomości, żeby się dobry majster zgodził. Takie są realia i prawo rynku. Wszyscy poszli na studia, boomerzy fizyczni wyjechali na
@fujiyama: 36 tysięcy to przegięcie, ale tak z 25 tysięcy to jest normalna stawka, żeby ktoś chciał to zrobić.
Po pierwsze jak napisałeś trzeba wziąć piłę, tyle że do takich robót używa się specjalistycznych pił ściennych które kosztują ok 150 tysięcy złotych w górę plus osprzęt, tą piłę trzeba wsadzić na busa który też kosztuje. Do obsługi potrzebnych jest dwóch operatorów, którzy nie pracują za 5 k brutto na rękę. Piłę