Wpis z mikrobloga

Ależ mnie serce do Alfy ciągnie...
Giulietta albo Mito. Benzyna w automacie. Od 35 do 40k. Żonowóz na krótkie i średnie trasy. Jak myślicie, warto?
Jestem gotowy na naprawy rzędu 10-15k na 5 lat. Ale więcej bym już nie chciał dokładać. Będzie stała w ciepłym garażu. Mało ofert więc będzie ciężko znaleźć, ale mam tak ze wszystkimi miejskimi automatami....
#alfaromeo #alfaholicy #mito #giulietta #zakupkontrolowany
g.....d - Ależ mnie serce do Alfy ciągnie...
Giulietta albo Mito. Benzyna w automaci...

źródło: comment_QE1hC1uhLhw683m0s4fbuUN11ksboOHF.jpg

Pobierz
  • 35
@walter-pinkman: Podałem już: 1.75 tbi. Tyle, że mirek nie mówił a wrzucał zdjęcia silnika, i auta na różnych lawetach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z 1.75 problem jest taki, że został wprowadzony późno przez co jest tylko w nowych modelach bodajże 2010-2012, no i jest jedynym rozsądnym benzynowym wyborem do tego auta przez co dobre egzemplarze stosunkowo szybko znikają z rynku. Tutaj masz całkiem fajną recenzję auta z
@Nocnik123: Posiedzę na forum Alfy.To moja pierwsza Alfa będzie chociaż mam +30 lat i 9 -10 aut w karierze.W obecnym samochodzie mam 180km i tak szału nie ma,stąd wybór 3.2.Jeżeli będzie Alfa to 159,bo wybór raczej mały.Chciałbym auto do 2006.Niemieckie w ostateczności ale nie BMW,czy Mercedes.Vectra OPC też mnie interesowała,Mondeo ST220.Na utrzymanie Subaru nawet bym miał ale auto ma jeździć na codzień.Miałem pożyczoną Imprezę i jakoś wolę ją oglądać na trasach
@walter-pinkman: Jak chcesz dobre V6, to tylko 156, GTV albo 147. To są niezniszczalne Busso. Później jeśli nie masz zasobnego portfela nie warto się pchać. Owszem, możesz trafić na dobry egzemplarz, ale ten silnik trapi wiele problemów, mniejszych lub większych, więc będzie Cię #!$%@?ł prawie na 100%.
1.75 TBi to z kolei silnik nie do zajechania. Brak wad wieku dziecięcego, do tej pory montowany w Alfach (oczywiście delikatnie już podrasowany). Nie
@Arhus: @Nocnik123 Właśnie poczytałem wpisy z mirko i trochę się waham.Wystraszyłem się trochę,bo dużo jeżdze po Polsce i wole żeby mi auto nie padło gdzieś w lesie na Mazurach.Cewka niby nic takiego ale jak nie ma zamienników i sprowadzają to trochę kiepsko.No i jak pójdzie na trasie.6X to miałeś?Masz jeszcze tę Alfę?Może faktycznie tą 1.75 będę szukał.Na razie mam czas,ale lubię najpierw poczytać o samochodzie jaki kupuję.O 156 gta też myślałem,ale
@walter-pinkman: Jak chcesz 3.2, to lepiej cofnąć się do 156, albo kupić sobie 166, tam też siedzi dobre 3.2 (albo 3.0), chociaż trochę słabsze. W 159 lepiej wydać trochę więcej i wziąć bezproblemowe 1.75.