Wpis z mikrobloga

Wreszcie po wielu sytuacjach gdy odmówili mi gdzieś płatności kartą, bo za mała kwota, zgłosiłem to gdzie trzeba.
Może to też bym olał, ale właściciel lokalu(a był to pub) wykazał się po prostu chamstwem wobec mnie.
Gdy powiedziałem mu, że nie może ustalać ceny minimalnej do płatności kartą to powiedział "o właśnie mi się terminal zablokował i nie ma pan niestety jak zapłacić kartą". Bez zastanowienia po tym naskrobałem maila do polcardu i dzisiaj dostałem odpowiedź.

Informuję, że działania akceptantów (punktów sprzedaży) polegające na odmowie przyjmowania płatności kartami poniżej określonej kwoty są niewłaściwe, akceptanci nie powinni w żaden sposób ograniczać dostępu do kartowej formy płatności.

First Data Polska S.A. poinformuje pisemnie punkt sprzedaży o złożeniu przez Pana skargi, który poinstruowany zostanie o konieczności wycofania się z ustalania minimalnej kwoty płatności kartą oraz o konsekwencjach łamania zasad akceptacji kart płatniczych, które może być nałożenie kary finansowej przez Systemy Kartowe.


#prawo #januszebiznesu #finanse #pieniadze
Pobierz Marekexp - Wreszcie po wielu sytuacjach gdy odmówili mi gdzieś płatności kartą, bo za...
źródło: comment_iPPVfVXjfals4rujNzbIdLnoid54xzLw.jpg
  • 100
@Marekexp: gdzie takie rzeczy się zgłasza?
strasznie mnie #!$%@? takie zachowanie. zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie jak nie masz gotówki, to najbliższy bankomat we wsi obok..
hitem jest pewien sklep w galerii Mokotów, gdzie swego czasu płatność kartą powyżej 10zl, ale jak bierzesz papierosy, to musisz coś jeszcze do tego wziąć, zapalare na przyklad..
( ͡° ʖ̯ ͡°)