Wpis z mikrobloga

Wreszcie po wielu sytuacjach gdy odmówili mi gdzieś płatności kartą, bo za mała kwota, zgłosiłem to gdzie trzeba.
Może to też bym olał, ale właściciel lokalu(a był to pub) wykazał się po prostu chamstwem wobec mnie.
Gdy powiedziałem mu, że nie może ustalać ceny minimalnej do płatności kartą to powiedział "o właśnie mi się terminal zablokował i nie ma pan niestety jak zapłacić kartą". Bez zastanowienia po tym naskrobałem maila do polcardu i dzisiaj dostałem odpowiedź.

Informuję, że działania akceptantów (punktów sprzedaży) polegające na odmowie przyjmowania płatności kartami poniżej określonej kwoty są niewłaściwe, akceptanci nie powinni w żaden sposób ograniczać dostępu do kartowej formy płatności.

First Data Polska S.A. poinformuje pisemnie punkt sprzedaży o złożeniu przez Pana skargi, który poinstruowany zostanie o konieczności wycofania się z ustalania minimalnej kwoty płatności kartą oraz o konsekwencjach łamania zasad akceptacji kart płatniczych, które może być nałożenie kary finansowej przez Systemy Kartowe.


#prawo #januszebiznesu #finanse #pieniadze
Marekexp - Wreszcie po wielu sytuacjach gdy odmówili mi gdzieś płatności kartą, bo za...

źródło: comment_iPPVfVXjfals4rujNzbIdLnoid54xzLw.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
O jak ja kisnę srogo z takich dżentelmenów którzy nie mają 10 zł gotówki przy sobie, kupują herbate za 3 zł w pubie i wielkie oczy bo nie może zapłacić kartą.


0-10 zł gotówka

10-50zł pay pass

50-1000 karta

1000-60000 przelew

<60 000 tylko gotówka

nauczcie się wreszcie parówy


@chcialem_byc_panem_cogito: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Marekexp: jako, że sam robię w większym klubie w większym mieście (u nas minimalna kwota płatności to 30zł) to orientuję się trochę więcej jak typowy wykopek:
-wbrew ogólnej opinii, nie jest to naciąganie na hajs jak myśli większość
dla potwierdzenia mam te fakty:
po pierwsze 30 zł jak na standardy nie jest dużą kwotą (tak naprawdę 1 kobiecy drink lub 2 męskie (mam na myśli np. whisky + cola), więc tak
  • Odpowiedz
@odislaw: to ja dodam, że kanapkowa ekipa sama też woli transakcje kartą, bo nie bardzo chcą nosić przy sobie wór drobniaków na wydawanie reszty. Masochiści, którzy sami sobie odbierają chleb od ust? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@odislaw: no tak, bo przecież nigdy w życiu nie byłem na zadupiu i nie musiałem płacić, a tam przecież jest zupełnie inny świat, nie?
  • Odpowiedz
@kon-radoo: Co? xD Jak Janusz montuje terminal to ma jak wół napisane kiedy i jaka prowizja, co grozi za robienie takich limitow itd. Jest doroslym facetem, w dodatku prowadzi biznes, wiec jest tez w jakims stopniu myslacy, wiec liczy sie na pewno z tym, ze czesc transakcji bedzie za male kwoty, a nie, ze eee Grazyna bier tego terminala, najwyzej powiemy, ze sie nieda zaplacic ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz