Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #panidomu #szpachlowanie
Ale jestem z siebie dumna! Wróciłam do domu i odkryłam najazd mrówek. Ogółem to nic nowego, co roku je mamy i co toku proszę niebieskiego paska, żeby zaszpachlował dziurki w ścianach, z których te mrówki wychodzą.
Do tej pory inwazje mrówek nie były tak denerwujące, ale w tym roku zrobiły sobie autostradę przez środek kuchni! A kuchnia to mój teren ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niebieskiego nie ma teraz, bo wyjechał, więc jedyne co mi zostało to iść po sprzęt i zaszpachlować te dziury sama.
Odkurzacz jest do wciągania mrówek, które ciągle atakują ()
Tak to jest jak w dzieciństwie zamiast lalek to ma się warsztat z narzędziami taty do zabawy XD w komentarzu już prawie wyczyszczone.
tusiatko - #majsterkowanie #panidomu #szpachlowanie
Ale jestem z siebie dumna! Wrócił...

źródło: comment_3WPWV5tSNsYImxWvt6s4AMXqWnDdfjyG.jpg

Pobierz
  • 56
@predator82: dzięki. One mieszkają w budynku, w ścianach, dlatego drążą dziury i wychodzą w mieszkaniach. Sąsiedzi też mają problemy. Ja mieszkam na samej górze bloku, a co roku mam inwazję... Mam nadzieję, że to coś pomoże.
@tusiatko: jak niebieski mówi, że zaszpachluje, to zaszpachluje i nie trzeba mu co pół roku o tym przypominać! ;)

A na poważnie - jak koledzy piszą, silikon byłby tutaj lepszy. Szpachla z czasem będzie się wykruszać, podłoga zwykle nie stanowi litej jedności ze ścianą, jedno względem drugiego nie jest związane (to, co dla Ciebie jest podłogą, to leżąca na jakiejś izolacji płyta betonu, odsunięta od ścian o szczeliny dylatacyjne)
@Jarek_P: jak mi to nie pomoże to kupię silikon i silikonem to potraktuję. Ogółem to ten budynek jest cały do dupy, ma może z 8 lat a wszędzie pęka. Już nawet z administracji byli tutaj z jakimś architektem, bo ponoć wykonawcy budynku im fuszerkę odstawili nie tylko w tym budynku i mieli coś z tym robić, ale już ponad pół roku nic nie słychać. Na szczęście to tylko wynajmowane mieszkanie, więc