Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
wydaje mi się ze numer zamówienia i wartość oraz by wystarczyły nawet może bez adresu e-mai -chodzi tylko o to żeby oddać efekt skali, a dane osób pokrzywdzonych to już policja sobie poradzi z serwerów i historii zamówień,
Ja w swoim zawiadomieniu podałam linka do tej strony, więc jak będą chcieli to skorzystają.
Kontaktowaliście się dzisiaj ze sklepem??
róbcie screeny i archiwizujcie maile (dokumentujcie historie swoich zamówień, drukujcie i załączajcie do wniosków - same linki to za mało), bo coś czuje ze za chwile kontakt całkiem się urwie, a sklep (strona) zniknie
Czy ktoś podjął by się zawiadomić lokalne media (gazety/telewizja)? Można napisać zbiorczą informację i rozesłać mailem.
Ja ze swojej strony (dodatkowo) powiadomiłam Urząd Ochrony Konsumenta w Gdańsku, media krajowe, obsługę strony internetowej sklepu.
Ze mną też "pani Monika" kontaktowała się w godzinach rannych i potem
cisza.
@dalliiwarr: Witam! Ja bardzo podobnie - też 19.06, też na kwotę 1300 zł. Nie wiem, zaćmiło mnie zawsze byłem ostrożny, zmyliło mnie przekierowanie z nokaut.pl. W poniedziałek (20.06) zacząłem dopiero czytać tutaj na wykop.pl i wysłałem odstąpienie od umowy zakupu (można to zrobić na tym etapie tj. przed odbiorem towaru - sprawdziłem na stronie UOKiK). Poszedłem rownież na policję. Przyjęli zgłoszenie, tylko o upływie przepisowych 14 dni na zwrot pieniędzy mam
Jak będziecie składać pozew zbiorowy to chętnie udostępnię dokumenty. Ja zamawiałam telefon do pl dla siostry. A mieszkam za granica i nie mam jak sama tego zrobic
To teraz jeszcze proszę z tych chętnych do pozwo zbiorowego o wskazanie na który numer konta wpłaciliście pieniądze bo po numerze konta będą weryfikować dane oszustów.
Ja płaciłam na konto PKO BP : 62 1020 4900 0000 8802 3029 9844
@mimi_25: Myślę, ze to dobry pomysł z tymi mediami. Można hurtowo do paru redakcji puścić tego linka. Jak nie będą mieć większych sensacji, to możne temat podłapią i porusza.