Wpis z mikrobloga

@Luczexx: no tak ale ja jestem bardzo przeciwny wyrzucaniu jedzenia do śmeci i tu nie chodzi kompletnie o pieniądze, i chociaż wyrzucam czasem (pieczywo stare jest niejadalne dla mnie :/) to jedzenie się szanuje.

kolejne pytanko: przepis na margherite w jednym zdaniu mniej niż 10 słów. mogą być rzeczowniki po przecinku.
@mowiejakjest: ja używam świeżych. uważam, że biologiczne "wyłączenie" drożdży jest zbędnym i nienaturalny procesem, skoro świeże są dostępne. Polecam drożdże babuni lux.

a swoją drogą gdzie są polskie drożdżarnie, ja się pytam? cały rynek detaliczny opanowany przez Lesaffre (Louis Lesaffre (1802-1869), współczesny Pasteur’owi, założyciel Grupy, która nadal istnieje pod jego nazwiskiem, szybko zainteresował się nowymi odkryciami (u schyłku XIX wieku wraz z nastaniem postępu naukowego oraz dzięki pracy naukowej Louisa Pasteur
@Luczexx: dzięki, ok ostatnie pytanko. wiem że niektórzy myślą że jedzenie pizzy z sosem to hitler i stalin ale ja jednak lubię.

i tak mam knajpy co robią taką normalną pizze na wynos, nie ma szału jest ok.

tylko sosy mają całkiem do dupy. dosłownie keczup i czosnkowy z plastikowej butelki.

jest/była sobie taka pizzeria we wrocławiu i zanim się zmienił właściciel dawno temu lata 199X-200X to chyba jako jedyni mieli
besiege - @Luczexx: dzięki, ok ostatnie pytanko. wiem że niektórzy myślą że jedzenie ...

źródło: comment_xY75LTgSlsj0uQeniITWvrMtJLYYyII8.jpg

Pobierz
@besiege: w tym wypadku zrobiłbym zajebisty przecier w stylu skondensowanego gazpacho. wszystko rozbija się o właściwą odmianę pomidora. ja czasem mam dostęp do brązowych (pic rel) i smakują jak morela (serio, nie ściemniam, są tak słodkie) wystarczy dodać trochę soli i pieprzu. takie coś można najszybciej zrobić ścierając na tarce pomidora. ale lepsze wyjdzie ręcznie krojone nożem i wypsestkowane ( ͡ ͜ʖ ͡)

albo

ciężki i
Luczexx - @besiege: w tym wypadku zrobiłbym zajebisty przecier w stylu skondensowaneg...

źródło: comment_eYPH0hnMbYZtx5nzQysgAYjyhf4CAGNl.jpg

Pobierz
@Luczexx przydal by sie przepis na ciasto do pizzy robionej w domu. taki mistrzowski :-) ja w domu pieke na kamieniu, piekarnik (standardowy elektryczny) na max temp i wkladam pizze. 7-8 min i gotowe. masz lepszy sposob? ps. basi 00 jeszcze nie widzialem. jakas alternatywa? ps. 2 tak, wiem, duzo pytan ;-)
@zasadzka01: @Odcien_Trawiastego: @Maldonado: przepis na ciasto do pizzy:

płaska łyżka cukru lub melasy
5 g świeżych drożdży
200 g mąki typ 00
100 ml wody

rozprowadzamy drożdże z cukrem, czekamy chwilę ąż staną się płynne. następnie przesiewamy przez sito mąkę, dodajemy wodę. wyrbiamy mikserem przez 4 minuty lub ręcznie przez 8. ciasto ma mieć konsystencje kluchy. smarujemy ręce oliwą, ciasto wrzucamy do worka/miski i szczelnie zamykamy aby nie wyschło
@Luczexx: Ooo, wymagający przepis, bo z zaczynem i podwójnym wyrastaniem. Tak nie robiłem. Muszę kiedyś spróbować. Niestety w warunkach domowych 250 stopni to max. No i jaką mąką zastąpić 00 ? Tortową 400 ?
@zasadzka01: wiem, dlatego w piekarniku nigdy nie wyjdzie taka jak powinna :((( ale dobrze robisz z kamieniem! zwiększa bezwładność termiczną pieca i o to tutaj chodzi!

Kup mąkę o jak najniższym typie i jak najwyższej zawartości białka.