Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
wkurza mnie trochę ten hejt na ludzi nie znających angielskiego w internecie(bo jak to XXI wiek i nie znasz angielskiego?) kit że możesz być np światowej klasy chemikiem , albo świetnym lekarzem, nie znasz angielskiego-jesteś debilem.I te komentarze w stylu ,,naucz się ,przecież to jest proste" - no pewnie ,bo każdy ma czas,chęci,predyspozycje . ,,no przecież to angielski na poziomie gimbazy "-Wyobraźcie sobie że idziecie do lekarza bo musicie mieć wycięty wyrostek robaczkowy , a on mówi - Panie wycięcie wyrostka?przecież to najprostszy zabieg ,naucz się i se pan sam wytnij(oczywiście tu przykład wyolbrzymiony),albo nie działają wam hamulce w samochodzie -wymień se pan. Mi nigdy angielski nie szedł, ale za to byłem uzdolniony w innych dziedzinach np Matematyce (studiuję na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce ), ale o osobach które nie zdadzą nawet podstawowej matury z matematyki nie mówię że są debilami, i nie śmieję się z osób które nie potrafiły by np narysować wykresu sił tnących i momentów gnących w belce obciążonej momentem skupionym i obciążeniem ciągłym z siłą swobodną przyłożoną pod kątem, dwoma ruchomymi podporami,przegubem i jedną podporą nieruchomą. Gram czasem w gry po angielsku jak nie znajdę spolszczenia, ale nie rozumiem wtedy ich w 100% a nie lubię odbierać dzieła kultury typu książka, film , gra nie rozumiejąc go w pełni(mógłbym teoretycznie siedzieć z słownikiem ale powiem szczerze-nie che mi się ,grając chce się zrelaksować a nie spędzać 80% czasu na grę w słowniku,ostatnio gram w #rimworld i mam tylko częściowe spolszczenie to trochę korzystam z tłumacza google ). Staram się trochę podszkolić w tym kierunku, np filmy i seriale zawsze staram się wyszukiwać z napisami zamiast z lektorem(po pierwsze by mimo wszystko trochę łapać tego angielskiego chociaż słuchając go ,a po drugie lepiej wtedy się rozumie kontekst bo nie raz są jakieś gry słów czy coś z czym tłumacze mają problem przy tłumaczeniu i tłumaczenie gubi sens) ale nadal nie wyobrażam sobie np obejrzenia filmu w całości po angielsku bez napisów.i #!$%@? że masz np 60 lat i w szkole miałeś rosyjski -nie znasz angielskiego- jesteś debilem, naucz się #angielski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 89
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Poniekąd podzielam Twoje zdanie, ale troszkę kręcisz:

(studiuję na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce


znajomy pauzował rok po liceum, nie dostał się na AGH, bo średnio poszła mu matura z angielskiego, mimo iż taką matmę czy fizykę rozwalił
  • Odpowiedz
kwestia tego czy chcesz a nie predyspozycji xD


@mars83: kwestia predyspozycji i systemu edukacji ma spore znaczenie. Ja np. rozumiem z kontekstu teksty z technicznego angielskiego związane z informatyką, ale za #!$%@? nie złożę poprawnie zdań ze względu na ubogie słownictwo i to, że tak naprawdę nie wiem jak ułożyć dobrze gramatycznie zdanie. Pomijam już fakt, że nie ma sensu oglądać filmów i się osłuchiwać, bo aktorzy tak szybko #!$%@?ą i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania A ja nie znam angielskiego a pracuje w zagranicznej korporacji na stanowisku Managerskim. I tak ludzie się dziwią ze pracuje gdzie pracuje a nie znam języka. Za to ja się dziwię ze oni pracują gdzie pracują, znają angielski a nadal przychodzą do mnie po poradę lub wsparcie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie można działać międzynarodowo i być kimś "światowej klasy" bez znajomości j.ang. Sorry ale takie mamy czasy. Jeśli ktoś jest z pokolenia, które miało Angielski już od 1 podstawówki ew. od 3 i jeszcze na dodatek z tych roczników, który zdawał maturę to powinien umieć chociaż troszkę.
  • Odpowiedz
@mikulus szkole, publikuje artykuły, a uczelnie proszą mnie o prowadzenie warsztatów lub całych przedmiotów. I nie prowadzę kampanii. Od tego zaczynałam. Teraz rozwijam ofertę produktowa i technologiczna firmy.
  • Odpowiedz