Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
wkurza mnie trochę ten hejt na ludzi nie znających angielskiego w internecie(bo jak to XXI wiek i nie znasz angielskiego?) kit że możesz być np światowej klasy chemikiem , albo świetnym lekarzem, nie znasz angielskiego-jesteś debilem.I te komentarze w stylu ,,naucz się ,przecież to jest proste" - no pewnie ,bo każdy ma czas,chęci,predyspozycje . ,,no przecież to angielski na poziomie gimbazy "-Wyobraźcie sobie że idziecie do lekarza bo musicie mieć wycięty wyrostek robaczkowy , a on mówi - Panie wycięcie wyrostka?przecież to najprostszy zabieg ,naucz się i se pan sam wytnij(oczywiście tu przykład wyolbrzymiony),albo nie działają wam hamulce w samochodzie -wymień se pan. Mi nigdy angielski nie szedł, ale za to byłem uzdolniony w innych dziedzinach np Matematyce (studiuję na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce ), ale o osobach które nie zdadzą nawet podstawowej matury z matematyki nie mówię że są debilami, i nie śmieję się z osób które nie potrafiły by np narysować wykresu sił tnących i momentów gnących w belce obciążonej momentem skupionym i obciążeniem ciągłym z siłą swobodną przyłożoną pod kątem, dwoma ruchomymi podporami,przegubem i jedną podporą nieruchomą. Gram czasem w gry po angielsku jak nie znajdę spolszczenia, ale nie rozumiem wtedy ich w 100% a nie lubię odbierać dzieła kultury typu książka, film , gra nie rozumiejąc go w pełni(mógłbym teoretycznie siedzieć z słownikiem ale powiem szczerze-nie che mi się ,grając chce się zrelaksować a nie spędzać 80% czasu na grę w słowniku,ostatnio gram w #rimworld i mam tylko częściowe spolszczenie to trochę korzystam z tłumacza google ). Staram się trochę podszkolić w tym kierunku, np filmy i seriale zawsze staram się wyszukiwać z napisami zamiast z lektorem(po pierwsze by mimo wszystko trochę łapać tego angielskiego chociaż słuchając go ,a po drugie lepiej wtedy się rozumie kontekst bo nie raz są jakieś gry słów czy coś z czym tłumacze mają problem przy tłumaczeniu i tłumaczenie gubi sens) ale nadal nie wyobrażam sobie np obejrzenia filmu w całości po angielsku bez napisów.i #!$%@? że masz np 60 lat i w szkole miałeś rosyjski -nie znasz angielskiego- jesteś debilem, naucz się #angielski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 89
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak chcesz być światowej sławy chemikiem lub lekarzem nie znając angielskiego? Niestety większość najnowszej naukowej wiedzy i newsów chociażby z Nature są pisane i publikowane, hm.. po angielsku.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Że nie znasz angielskiego, to mały #!$%@?. Gorzej, że nie opanowałeś podstaw interpunkcji i akapitowania, czego uczą już w podstawówce. I sadzisz post przypominający stolec po konsumpcji tortu zagryzanego śledziem.

Ogarnij swoją spację, bo ma małe ADHD.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No tak patrzę na to co tu wysrałeś/aś i zastanawiam się czy ty podstawówkę chociaż skończyłeś/aś.

Debilem jesteś nie dlatego że nie znasz angielskiego, jesteś nim dlatego że nie ogarniasz podstaw polskiej pisowni.

Tylko nie tłumacz się że to wina telefonu bo piszesz z telefonu.
  • Odpowiedz
by np narysować wykresu sił tnących i momentów gnących w belce obciążonej momentem skupionym i obciążeniem ciągłym z siłą swobodną przyłożoną pod kątem, dwoma ruchomymi podporami,przegubem i jedną podporą nieruchomą.

(studiuję na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce)


@AnonimoweMirkoWyznania: a potem pojdziesz do pracy i dostaniesz przegrzania mozgu od google translate.
Bo nie bedziesz wiedzial co to hollow shaft, konstrukcje spawane beda mialy ludzkie zebra (rib =/= uzebrowanie), a chip
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: żeby być światowej klasy chemikiem, trzeba znać angielski. Jak publikacje napisane po polsku mają dotrzeć do całego świata? Angielski jest od dawna językiem nauki, wszelkie seminaria, referaty itd są wygłaszane głównie po angielsku.
Ja rozumiem nie mieć czasu, nie mieć możliwości (sama uczylam się do liceum tylko niemieckiego), ale angielskim bombardowani jesteśmy ze wszystkich stron i na poziomie podstawowym można się samemu tego języka nauczyć ;) nie szukaj wymówek tylko
  • Odpowiedz
no pewnie ,bo każdy ma czas,chęci,predyspozycje


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie masz orzeczonych zaburzeń uczenia się jak np. dysleksja (choć nawet dyslektycy niekiedy nie mają tu problemów), to masz predyspozycje do nauki języków obcych - jak każdy człowiek.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Kiedy mogę zrozumieć moich rodziców, że nie znają angielskiego, tylko trochę niemiecki czy rosyjski, a nawet trochę młodszych ludzi, którzy żadnego języka nie znają (chociaż brat, prawie 40 lat, perfekcyjny angielski i francuski...), to kompletnie nie rozumiem osób gimnazjum - studia, które nie umieją z angielskiego nic czy nie są w stanie zdać podstawy matury. #!$%@? porównanie z tym lekarzem.
  • Odpowiedz
powiem szczerze-nie che mi się


@AnonimoweMirkoWyznania: Zlokalizowałem twój problem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam grałem w czasach jak spolszczenie było trudno znaleźć (szczególnie jak nie miałem internetu) i siedziałem z tym słownikiem. Dzięki temu teraz znam angielski na tyle, że nie muszę narzekać w internecie.
  • Odpowiedz
@trgf: Ci Polacy to takie straszne tłuki że nie ma większości pozycji w naszym języku? Jak studiowałem to wszystkie materiały miałem po Polsku. Zauważ że istnieje coś takiego jak tłumaczenie. Nie każdy jest informatykiem gdzie nowości wychodzi tyle że książki przetłumaczone stają się już nieaktualne. W wielu dziedzinach koła nie wymyśla się co kilka lat i wszystkie najważniejsze pozycje są już przetłumaczone i wypuszczone w którymś z rzędu wydaniu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Porównuj naukę jednego z najprostszych języków świata do narysowania "wykresu sił tnących i momentów gnących w belce obciążonej momentem skupionym i obciążeniem ciągłym z siłą swobodną przyłożoną pod kątem, dwoma ruchomymi podporami,przegubem i jedną podporą nieruchomą."

Ale to trzeba być debilem.
  • Odpowiedz