Wpis z mikrobloga

mam nadzieję że masz świadomość iż to auto to 210 tysięcy to po 4-5 latach miało.


@przemi01: NIby dlaczego? Ja kupiłem 13 letnią 2.0 benzyne z Francji, która na blacie miała 175kkm.
I nigdy nie patrzę na przebieg, bo w sumie to jest bez sensu. Ale samochód był świeżo sprowadzony, nawet nie posprzątany. Nikt raczej nie miał na to czasu. Zdjęcia były jeszcze z Francji i możliwe, że tam już było
@mnoo: kolego wiem co mówie. 1.8t z tego roku to jest AGU, czyli nie będzie żadnych problemów z przepływkami, błędami, spadkami mocy. Sam jeżdże a3 z 2003 roku z tym silnikiem, od roku założony oryginalny hks i nic się nie dzieje, żadnych błędów, na hamowni wszystko w porządku i wręcz czuć, że turbo lepiej pracuje
@Krol_Wszechswiatu: tez mam agu.

Z blow offem komputer dostaje bledna informacje o masie zassanego powietrza. Przeplywka mierzy mase zaraz za filtrem, jesli potem to powietrze upuscisz do atmosfery wartosci, ktore widzi komputer beda bledne. Moze to sie objawiac zmuleniem samochodu chwile po zmienie biegu. Hamownia tego nie pokaze, bo tam tesujesz na jednym biegu od niskich obrotow do samego konca.

Gdybys zrobil logi dynamiczne z jazdy po miescie takim samochodem na
@mnoo: fakt, auto szarpnie przy zmianie biegu, chyba, że się dopieprza i szybko je zmienia, to wtedy nic nie czuć a turbo nie jest schamowane wracającym powietrzem, jest rozkręcone i turbodziura zanika, efekt lepszy i o to głównie chodzi. Przy nowszych silniczkach z mapsensorem wystarczy bov hybrydowy i wsio.. Wirusa wgram, ale na sam koniec, wcześniej dokładny przegląd silnika, wydechy, downpipy, przeloty, dopasowanie wydajniejszego ic, rozpórki, sztywniejsze sprężyny, poliuretany.. ma być
@Krol_Wszechswiatu: W AGU krobowody z plasteliny? :)

AGU w serii wytrzymuje do 350 KM, spokojnie mozna zapodac >350 Nm na te korby i nic z nimi sie nie dzieje.

Jak juz chcesz robic tak kompleksowo to pomysl o wiekszych wtryskach i K03s lub hybrydzie opartej na K03s. Wtedy w zaleznosci od opcji, ktora wybierzesz jest 220 - 250 KM do ugrania a to musi juz bardzo ladnie jedzic.

Standardowe DV nie
@mnoo: kumpel miał ukręcone na 322km, pojeździł pół roku i korby klękły.. Jakby to miała być zabawka tylko do ganiania się po nocach to ok, ale ja już jedną zabawke mam a to ma być auto na codzień, a trzaskam średnio 1500km na miesiąc, no i jeszcze chce się mieścić w spalaniu do 13 litrów bo gazotu nie zastosuje