Wpis z mikrobloga

Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. Przed chwilą wróciłem po 36 godzinnym dyżurze. Miałem przyjemność pracować z ponad 130 załogami, które przyjechały z całej Polski. Niektórzy z nich przejechali kilkaset kilometrów, by wziąć udział w czymś, czego nigdy wcześniej, i pewnie nigdy później już nie będzie. Pewnie nie uwierzycie ale część z zespołów wciąż czuwa, nieprzerwanie od ponad 40 godzin. Poprzedniej nocy zjechali tylko na godzinę, dwie, wykąpać się i zjeść coś ciepłego (mieszkali w jednostce wojskowej w Rząsce, żołnierze przez całą noc czekali na nich i sukcesywnie karmili :-)
Jutro rozpoczyna się operacja "Dworzec Główny". Z Krakowa ma wyjechać 250.000 osób. Będziemy czuwać. W gotowości będą 3 grupy triażowe. To 12 ratowników znakomicie wyszkolonych do działań z dużą ilością osób poszkodowanych. Mam nadzieję, że tylko będą się przyglądać nadchodzącemu tłumowi.

Na zdjęciu zespoły, które wracają do domów. Przyjechały rozliczyć się z dokumentacji medycznej, oddać moduły GPS (każdy był widoczny na mapie) etc, etc...

#999 #ratownictwo #ratownikmedyczny #chwalesie
Korba112 - Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. ...

źródło: comment_mhmQPxfYNfWKLgqYgaElhfRQc7kMx24z.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
@Kajotpe: może dlatego, że na woodstocku jest trochę mniej ludzi ;)

@Korba112: czapki z głów! Nie brałam udziału, jedyne, co mnie wygoniło z domu to rosomak na rynku, którego musiałam zobaczyć, ale nawet wtedy było widać, że służby pracowały na wysokich obrotach oraz były w każdym możliwym miejscu z większą ilością ludzi. Dzięki Wam było bezpieczniej.
  • Odpowiedz
Fajnie jest widzieć, że po latach niemożności można zroganizować dwie poważne imprezy: szczyt NATO i ŚDM bez wpadek i blamażu. Że się da, że można. Że państwo nie istnieje tylko teoretycznie.
  • Odpowiedz
@Korba112: czytam Twój wpis, Twoje komentarze i napełnia mnie radość i niesamowita duma, że mamy takich ludzi jak Wy. Tydzień przed ŚDM gościłem u siebie w domu 3 francuzki i jedna z nich właśnie kończy pielęgniarstwo i robiła za taką pomoc medyczną w swojej grupie i nie tylko. Jak odbierałem je codziennie wieczorem i widziałem jaka ona jest zmachana, jaki wypchany plecak przy sobie cały czas nosi i nasłuchałem się ile
  • Odpowiedz
@Korba112: Jestem ciekaw jak spada efektywność i rośnie ryzyko popełnienia błędu po tylu godzinach bez snu i odpoczynku. Szacun dla was, ale skoro niektórzy dyżurowali po 40h to ewidentnie ktoś z organizacją waszej pracy dał ciała.
  • Odpowiedz
może dlatego, że na woodstocku jest trochę mniej ludzi ;)


@kasiknocheinmal: To wciąż zazwyczaj 500-800 tysięcy ludzi, a teren i okoliczności trudniejsze (piaszczyste wzgórze zastawione namiotami i generalnie pijany tłum). Także myślę, że śmiało można porównywać. WOŚP ma za sobą lata praktyki w tym temacie i doprowadzili go chyba do perfekcji, także szkoda, że wolą sobie wbijać nawzajem szpilki, bo w tej kwestii mogli naprawdę pomóc. No nic, na szczęście skończyło
  • Odpowiedz
@Korba112: Dobra robota.

Słyszałem od ciotki z soru że mieliście niezły raban ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam do was jak i do całej organizacji kilka zastrzeżeń, ale do was to tak małe problemy że zrzucę to na zmeczenie
  • Odpowiedz
@Korba112: Byłem dzisiaj na Brzegach i powiem Ci ze jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej pracy (praktycznie non stop jakies omdlenia itp.). Szanuje równie mocno za profesjonalizm z jakim to robiliście i w jak trudnych warunkach.
  • Odpowiedz