Wpis z mikrobloga

Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. Przed chwilą wróciłem po 36 godzinnym dyżurze. Miałem przyjemność pracować z ponad 130 załogami, które przyjechały z całej Polski. Niektórzy z nich przejechali kilkaset kilometrów, by wziąć udział w czymś, czego nigdy wcześniej, i pewnie nigdy później już nie będzie. Pewnie nie uwierzycie ale część z zespołów wciąż czuwa, nieprzerwanie od ponad 40 godzin. Poprzedniej nocy zjechali tylko na godzinę, dwie, wykąpać się i zjeść coś ciepłego (mieszkali w jednostce wojskowej w Rząsce, żołnierze przez całą noc czekali na nich i sukcesywnie karmili :-)
Jutro rozpoczyna się operacja "Dworzec Główny". Z Krakowa ma wyjechać 250.000 osób. Będziemy czuwać. W gotowości będą 3 grupy triażowe. To 12 ratowników znakomicie wyszkolonych do działań z dużą ilością osób poszkodowanych. Mam nadzieję, że tylko będą się przyglądać nadchodzącemu tłumowi.

Na zdjęciu zespoły, które wracają do domów. Przyjechały rozliczyć się z dokumentacji medycznej, oddać moduły GPS (każdy był widoczny na mapie) etc, etc...

#999 #ratownictwo #ratownikmedyczny #chwalesie
Korba112 - Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. ...

źródło: comment_mhmQPxfYNfWKLgqYgaElhfRQc7kMx24z.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
#!$%@? jak nigdy. Ale paradoksalnie będzie mi tego brakować. Mam poczucie, że brałem udział w czymś wielkim, niespotykanym.
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: Jak ci zespół 2-osobowy melduje, że ma 12 osób zasłabniętych, odwodnionych, część bez kontaktu, że leżą na trawnikach to możesz nie spać przez tydzień i chodzisz na pełnych obrotach, by im pomóc. Taka jest adrenalina.

I proszą o wsparcie. A ty mówisz im - nie ma szans. Bo wiesz, że stoją w powoli płynącym, milionowym tłumie. I nawet jak im wyślesz pomoc, to ona nie dotrze, bo po drodze napotka
  • Odpowiedz
Jutro rozpoczyna się operacja "Dworzec Główny". Z Krakowa ma wyjechać 250.000 osób.


@Korba112: Jutro będzie kapa... Jedno to wyjeżdżający, ale ile ludzi będzie chciało wrócić do Krakowa? Sam planuję jutro powrót, bo się ewakuowałem i trochę strach.
  • Odpowiedz