Wpis z mikrobloga

Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. Przed chwilą wróciłem po 36 godzinnym dyżurze. Miałem przyjemność pracować z ponad 130 załogami, które przyjechały z całej Polski. Niektórzy z nich przejechali kilkaset kilometrów, by wziąć udział w czymś, czego nigdy wcześniej, i pewnie nigdy później już nie będzie. Pewnie nie uwierzycie ale część z zespołów wciąż czuwa, nieprzerwanie od ponad 40 godzin. Poprzedniej nocy zjechali tylko na godzinę, dwie, wykąpać się i zjeść coś ciepłego (mieszkali w jednostce wojskowej w Rząsce, żołnierze przez całą noc czekali na nich i sukcesywnie karmili :-)
Jutro rozpoczyna się operacja "Dworzec Główny". Z Krakowa ma wyjechać 250.000 osób. Będziemy czuwać. W gotowości będą 3 grupy triażowe. To 12 ratowników znakomicie wyszkolonych do działań z dużą ilością osób poszkodowanych. Mam nadzieję, że tylko będą się przyglądać nadchodzącemu tłumowi.

Na zdjęciu zespoły, które wracają do domów. Przyjechały rozliczyć się z dokumentacji medycznej, oddać moduły GPS (każdy był widoczny na mapie) etc, etc...

#999 #ratownictwo #ratownikmedyczny #chwalesie
Korba112 - Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. ...

źródło: comment_mhmQPxfYNfWKLgqYgaElhfRQc7kMx24z.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
@blackangelPL Zabezpieczalismy drogę przybywania pielgrzymów wzdłuż S7 w sobotę, ludzie wielokrotnie wypytywali nas o to którędy mogą wejść w ten albo tamten sektor, niestety my w zadaniach do służby nie mieliśmy zaznajomienia się z mapka kto gdzie i jak miał wchodzić, od tego byli wolontariusze na bramkach, my mieliśmy zwracać uwagę na osoby zachowujące się podejrzanie i je sprawdzać, oraz zapewniać że nikt nie wejdzie na teren poza wyznaczonymi drogami dojścia. Stanie
  • Odpowiedz
@blackangelPL:
Komunikacja szpitale polowe - sztab, sztab - sztab (Błonia), sztab - sztab (Brzegi), sztab - GT1, 2, 3. I chyba jeszcze szpitale polowe - część patroli (nie wiem dokładnie bo ten etap komunikacji nas nie interesował). Poza tym część obsługi technicznej miała (informatycy itp).
  • Odpowiedz
@Korba112: hej. co do komentarza z FB do którego się odnosisz to widzialem go już na FB. a pisał go mój znajomy ktorego zajebiscie szanuje. gość pracuje w systemie i poza nim wiec nie jest byle jakim Januszem z pck który pieprzy od rzeczy. mnie nie było więc nie mogę się wypowiadać ale z tego co mówili znajomi po powrocie wnioskuję że: atmosfera super. ludzie super. robota jak robota - cały
  • Odpowiedz