Wpis z mikrobloga

Jaki pierwszy #macbook ?
Mój stacjonarny blaszak z win7 jakiś czas temu odszedł ze służby, aktualny laptop z win10 doprowadza mnie do ciężkiej nerwicy i niezdrowego nawyku rzucania ujami :|

Mam aktualnie pożyczonego macbooka, jakiegoś około rocznego, dziś go oddaję; te parę dni spędzonych z applem sprawiło, ze mam ochotę na maca - bardzo przyjemny system i jest jak świeże powietrze po ciężkich pierdach win10 :)

Na początek chce kupić coś używanego i zobaczyć jak będzie się z tym żyło na co dzień przez jakieś 2-3 miechy.
Budżet: 500-600 cebul. Co doradzicie mirki z #apple ?
#mac
MamWengorzewBagazniku - Jaki pierwszy #macbook ? 
Mój stacjonarny blaszak z win7 jak...

źródło: comment_P8nCyBLPTm1bEo2aLHizTvVpeWbtdiv1.jpg

Pobierz
  • 35
@MamWengorze_w_Bagazniku: ja po cyrkach z W10, sprzedałem GTX'a i przeszedłem całkowicie na OSX (Hackintosh). Za kilka miesięcy kupuję tego w #!$%@? drogiego MB Pro, ale wiem że będzie działał kilka lat i będzie w #!$%@? bezpieczny.
Najtaniej dla ciebie będzie kupić jakiegoś Maca Mini, bo całe kompy w tej cenie to będzie pewnie gówno. Ale ja się nie znam, maczki oglądałem jedynie w Apple Store ( ͡° ͜ʖ ͡
@Zeotares: każdy ma do tego prawo. Może wyrażać swoją opinie o danym produkcie jeśli coś mu w nim nie pasuje - jeśli tak bardzo denerwuje cię czytanie wpisów gdzie ktoś obraża win10 to je omijaj. Ja używam 10, nie mam nic do tego systemu - uważam, ze jest stabilny i dobry ale żeby robić z tego wojenki to już przesada... wystarczy nam zdecydowanie wojna android versus iOS.
@MamWengorze_w_Bagazniku: kup sobie coś takiego:
http://allegro.pl/hackintosh-dell-780-q9400-4gb-ram-hd-5450-320gb-i6384202872.html#thumb/3
lub poproś na forum hamac.pl niech ci złożą podobną maszynę z używanych części. Może płyta twojego laptopa będzie kompatybilna z osx, musisz poszukać w sieci. Tylko musisz zaemulować bios, później instalujesz czysty osx jak na normalnym macu. Wszystko działa, usb, lan, sterowanie wiatrakami, itd.
Ja mam od prawe roku hackintosha na stacjonarce, 4 razy się aktualizował elcapitan do nowszych wersji, flashowałem androida, programowałem drona, radio
I-___-I - @MamWengorzew_Bagazniku: kup sobie coś takiego:
http://allegro.pl/hackinto...

źródło: comment_FlskX0RWRB8NB7vNLK4axLNNyv9dNGkD.jpg

Pobierz
@MamWengorze_w_Bagazniku: za taki hajs to nie wiem co znajdziesz. Mam 13" MB Pro z końca 2011. i5, 8gb ramu i ssd 256 GB i działa super. Po tylu latach poluzował sie tylko zawias klapy ale wszystko inne śmiga i wyglada nadal ok.
Niedawno dostałem służbowego Air z i5 i 8gb ramu i co prawda przegrywa pod względem wydajności z moim pro ale jest tak lekki i cienki ze przyjemnie sie go