Wpis z mikrobloga

Polska czołówka anime "Robin Hood no Daiboken" z TVP2.

Serial podobno został zdjęty z anteny, bo zawierał zbyt wiele przemocy (protesty rodziców). Z tego, co pamiętam, produkcja nadawana była również na kanale PTK2.

Dla porównania trzy zagraniczne wersje:

- angielska (na bazie której powstała polska)

-japońska

- niemiecka (być może znana polskim widzom bardziej niż rodzima, a to za sprawą RTL2).

http://www.youtube.com/watch?v=pBfuqXZEZI0

#anime #japonia #robinhood #animacja #seriale #nostalgia #oldschool #tvp #dziecinstwo #klasyka #polska
80sLove - Polska czołówka anime "Robin Hood no Daiboken" z TVP2. 



Serial podobno z...
  • 12
  • Odpowiedz
@ryhu:

Tak przynajmniej głosi pogłoska. Po prostu serial zniknął tak z dnia na dzień, mimo obecności w programie i nigdy nie powrócił.
  • Odpowiedz
@ryhu: @80sLove: Dziwicie sie? Generalnie to moja ulubiona bajka dziecinstwa byla, na RTL II ogladalem i jak kojarze to niezla masakra tam byla, do dzis pamietam jak dostawal strzale w plecy pod koniec 1 sezonu.
  • Odpowiedz
@miki4ever:

Biorąc pod uwagę fakt wcześniejszych emisji takich produkcji jak Tygrysia Maska, można się dziwić, że uparto akurat się na to anime.

Co do masakry, to najbardziej podobał mi się szalony uśmiech Mariany, gdy chciała zabić z łuku bezbronnego Alwine'a :)
  • Odpowiedz
@80sLove: Tygrysia Maska leciala w TVP? LOL, nie wiedzialem :D To to juz w ogole byla seria...

Co do Marion to ja do dzis nie rozumiem o co z nia chodzilo, jakies ostre jazdy miala. Kurde, 20 lat temu to ogladalem i jeszcze pamietam :D
  • Odpowiedz