Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę znowu ktoś dużo je i nie może przytyć XD Ludzie są #!$%@? głupi. Wczoraj sobie pogadałem z takim jednym kołczem szczurem ode mnie z siłki i witki opadajo, zrobił typowi dietę i zaczął #!$%@?ć że też nie mógł przytyć (typek na kołcza diecie). Powiedzcie mi jak takie debile licencje czy te dyplomy dostają? Pytam typa czy stał za gościem jak sobie ważył posiłki, no nie nie stał, ale hurr durrr szybka przemiana materii... i inne mity z satelity. #mikrokoksy #gorzkiezale #!$%@? to jest matematyka na poziomie dodawania i odejmowania XD taką matematykę nawet ja rozumiem XD
  • 97
@cadcadcad: już ktoś wyżej napisał, jak robisz masę to nie na 1500kcal, na masie masz miejsce na słodycze, ale jak jesteś w stanie zjeść kilka worków ryżu, to jedz, lepszy ig i w zasadzie tyle, tylko że przy 4kkcal raczej masz w dupie takie rzeczy jak ig i skoki insuliny, bo jesteś po prostu najedzony.
@chuckmls: Powiem ci panie kolego, że na moje to jest tak.
Organizm jest przyzwyczajony do np. 3000 kcal dziennie.
Chcesz przytyć, więc jesz np. 4000 kcal dziennie.
Organizm bierze te 3k, a resztę wydala dodatkowo.

Z mojego doświadczenia tak to wygląda.

Pewnie gdyby trzymać się ciągle tych 4k kcal, to organizm by się przyzwyczaił, ale co to za życie kiedy patrząc na jedzenie chce ci się rzygać :)
@berti: Powiem szczerze, że nie wiem jak to jest, ale w moim przypadku fakty są takie:

1. Liczyłem sobie ile kcal jem przez tydzień i wyciągnąłem średnią.
2. Przez prawie miesiąc (więcej nie dałem rady) codziennie jadłem o 700-800kcal więcej.
3. Nie przytyłem nic.

Teraz jestem daleko od domu, więc mama nie robi mi obiadów ( ͡° ʖ̯ ͡°), więc jem dużo śmieciowego jedzenia, ale mam wywalone
@chuckmls: ale wiesz, że to tak łatwo powiedzieć "weź se #!$%@? 5k kalorii dziennie".
Dla mnie tak wysokie wartości to jest abstrakcja. Mnie po prostu zatyka. Wszystko co jem robi się mdłe i nie mogę już więcej przełknąć. Chodzisz cały dzień ociężały i srasz 3 razy dziennie, nie wspominając o pierdzeniu. taka prawda.
Opychanie się słodyczami i makiem to znowu patologia.
@chuckmls: 12k kalorii?! pokaż mi screen z tabelykalori czy innego myfitnesspala żebym mógł zobaczyć gdzie masz te 12 000 kalorii. Albo wyglądasz jak Sławek Toczek albo zjadłeś to raz w życiu w postaci jakiegoś przegranego zakładu i zapchałeś się kukułkami i popijałeś oliwa. No chyba, że jestes Michael Phelps i trenujesz 3x dziennie pływająć dziesiątki kilometrów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@nicky_santoro: Metabolizm tez trzeba wycwiczyc, jak Cie zatyka to jedz 8 posilkow dziennie, o mniej wiecej rownej wielkosci i makrach, rob jedzenie bardziej lekkostrawne, jak masz zjesc np ryz z twarogiem to go zmiksuj. I duzo pij bo inaczej to Ci stanie w kichach. Dodawal zdrowe wysokokaloryczne rzeczy - suszone owoce, maslo orzechowe, oliwe z oliwek, smietane. I zmniejsz ilosc bialka lub wybierz bialko bardziej lekko strawne (np kurczak gotowany/na parze,