Wpis z mikrobloga

#pizzagate #wikileaks
Cześć mircy!

Słowem wstępu:
Ostatnio pojawiło się kilka streszczeń #pizzagate (dobra robota @Foliarz) i o ile dobrze podsumowywały one okołopizzową aferę to ciągle brakowało mi tutaj szerszego spojrzenia na sprawę, szczególnie w kontekście tego, co ostatnio dzieje się wokół WikiLeaks (WL), Juliana Assange'a (JA), Hilary Clinton (HC), wyborów w USA i postępowań FBI. W związku z tym postanowiłem zrobić krótkie i przystępne (mam nadzieję) podsumowanie wszystkiego tego, co wyczytałem na /r/pizzagate i /r/conspiracy, przy czym skupię się bardziej na tym drugim subreddicie, bo jak już wspomniałem wątki z pierwszego subredditu zostały tu już streszczone kilkukrotnie.
Od razu zaznaczam, że nie jestem alfą i omegą, więc w niektórych momentach mogłem popełniać błędy w tłumaczeniu/interpretacji zatem jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek zastrzeżenia to proszę śmiało pisać.

WikiLeaks
Trzeba zacząć od tego, że w ciągu ostatniego roku miało miejsce wiele podejrzanych wydarzeń związanych z WL, a wiele osób związanych z tą organizacją poniosło śmierć.
Chronologia istotnych wydarzeń związanych z WL:
May 11: Michael Ratner (główny doradca WL) umiera na raka

Lipiec 10: Seth Rich, (pracownik DNC, który podobno udostępnił WL dokumenty DNC) zostaje zastrzelony strzałem w plecy. Policja twierdzi, że to napad rabunkowy, jednak nic nie zostaje skradzione

Sierpień 5: Edward Snowden (źródło wycieków związanych z NSA) tweetuje 64 bitowy kod (potencjalny dead man's switch - )

Sierpień 10: WL oferuje 20 000$ za wiadomości o zabójcy Setha Richa

Sierpień 16: John Jones (prawnik reprezentujący JA) wpada pod pociąg w West Hampstead

Październik 7: Pierwszy wyciek maili Johna Podesty

Październik 14: John Podesta tweetuje "Podejrzewam, że risotto z homarem jest lepsze niż jedzenie w ambasadzie Ekwadoru" - JA jest w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, a niektórzy wyczuwają w tym wpisie sugestię otrucia JA (czytaj dalej - wątek Pameli Anderson)

Październik 16/17: Amerykański polityk John Kerry przyjeżdża do UK i osobiście wywiera naciski na Ekwador, by powstrzymać JA przed opublikowaniem dokumentów dotyczących HC

Październik 16: Wikileaks tweetuje klucze SHA-256.

Październik 18: Dostęp do internetu zostaje odcięty w ambasadzie Ekwadoru

Październik 18: Pamela Anderson odwiedza JA i częstuje go wegańską kanapką - istnieją podejrzenia, że posiłek ten był zatruty.

Październik 18: Świadkowie fotografują ciężkouzbrojone wozy policyjne przed ambasadą Ekwadoru. Telefony zostają skonfiskowane, a live stream, który podobno był gdzieś dostępny zostaje zablokowany. ---- Moja adnotacja ----
Nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć zdjęć/filmów z tego zajścia. Znalazłem natomiast wiele wpisów na reddicie, w których ludzie opisują rzekomy live stream, który widzieli w nocy między 18 a 19 października, jednak nikt z nich nie zrobił backupu. Przy każdym takim wpisie pojawia się wiele kontr-wpisów osób, które twierdzą, że też widziały ten stream i nic takiego nie miało miejsca. Ciężko mi powiedzieć, która wersja jest prawdziwa, jednak sytuacja związana z londyńskim lotniskiem (czytaj dalej) pozwala na lekkie skłonienie się w stronę tego, iż rzeczywiście coś takiego mogło mieć miejsce.

Październik 18: Fox News emituje materiał, w którym mówi o tym, że JA zostanie pojmany w przeciągu godzin. Wideo szybko znika z internetu, podobno istnieją jego backupy jednak do nich nie dotarłem - jakby ktoś miał jakieś info to proszę o wrzucenie go w komentarzu.

Październik 18: https://file.wikileaks.org/file staje się publicznie widoczne, daty plików zostają zmienione na rok 1984 (odniesienie do Orwella).

Październik 18: Na lodnyńskim lotnisku następuje ewakuacja związana z "atakiem chemicznym" - istnieje podejrzenie, że miało to na celu umożliwienie uprowadzenia JA z UK

Październik 20: /r/wikileaks, /r/dncleaks, /r/wikileakstaskforce i /r/nsaleaks (subreddity na reddicie) dodają 21 nowych moderatorów i usuwają starych. Wszystkie wątki na temat Assange'a zostają usuwane.

Październik 20/21: WL tweetuje 5 tweetów z literówkami, które składają się w napis "HELP HIM" ("POMÓŻCIE MU"). Wg obserwujących, na tym twitterze wcześniej literówki się nie pojawiały, a jeśli już to nie na taką skalę (5 literówek w 2 dni).

Październik 21: Ma miejsce ogromy atak DDoS na internet w USA. Tweety WL (najprawdopodobniej przejętego przez rząd/FBI - czytaj dalej) sugerują, że to wynik działań ich stronników i proszą o zaprzestanie tych działań.

Październik 22: Gavin MacFadyen (mentor Assange'a i ważna osoba w WL) umiera na raka płuc.

Październik 23: WL tweetuje ankietę pytając jaki jest najlepszy sposób na pokazanie, że JA ciągle żyje - do tej pory ciągle brak jakichkolwiek dowodów na niezawisłość WL i dobrą sytuację JA.

Październik 24: WL tweetuje wideo przedstawiające wywiad Michaela Moore'a (dokumentalista-skandalista z USA) z JA. Internauci dochodzą do tego iż wideo pochodzi z 4 czerwca.

Październik 26: Użytkownicy 4chana dekodują pierwszą wiadomość z bitcoinowego blockchaina. Wątki te są natychmiastowo zaspamowane wiadomościami, że nie należy się tym interesować

Listopad 6: Następuje wielki DDoS na WL.

Listopad 7: Wiele osób zauważa zniknięcie setek maili Podesty i DNC

Listopad 8: Trump wygrywa.

Listopad 12: JA spotyka się (przez ambasadora ekwadoru) ze szwedzkim prokuratorem w sprawie rzekomych oskarżeń o gwałt. Prawnicy nie mogli brać udziału w tym spotkaniu.

Listopad 14: WL udostępnia pliki-ubezpieczenie. Hashe tych plików nie pasują do tych, które zostały opublikowane w październiku - zawartość tych plików nie zgadza się z tym, co było wcześniej.

Dodatkowe:
Listopad 13: Pamela Anderson odwiedza JA po raz drugi, przynosi mu kolejne porcje jedzenia.

Listopad 14 (nie Listopad 12): Szwedzki prokurator przepytuje Ja (niebezpośrednio). Kot JA (samica) pojawia się w oknie ambasady w męskim ubranku.

Listopad 15: Kolejne przesłuchania JA przez szwedzkiego prokuratora

Ważne informacje:
1. WL od 16 Października nie podpisało żadnego dokumentu swoim podpisem PGP. ciekawe wytłumaczenie w poście na dole dlaczego to świadczy o tym, że WL zostało przejęte [ENG]
2. Od 16 października nie ma żadnej informacji w stu procentach potwierdzającej to, że JA żyje
3. Profil @EmbassyCat (oficjalny twitter kota JA, jedyny profil do którego tylko JA ma dostęp) nie opublikował nic od 15 października
3. Na /r/wikileaks doszło do gwałtownej zmiany moderatorów (powstało 21 nowych kont, a starzy zostali usunięci) po czym nastąpiło IAMA, w którym twierdzono, że JA ma się dobrze i nic mu nie zagraża, ale nie podano na to żadnych dowodów. Wiele osób podważa rzetelność tego AMA i uważa, że zostało ono przeprowadzone przez ludzi, którzy przejęli WL.

Literówki w postach WL:
Help him
Po 16 października w postach WL na twitterze wystąpiły literówki (podobno wcześniej takie rzeczy nie miały miejsca), a brakujące litery układają się w wiadomość "HELP HIM" (pomóżcie mu). Wiele osób uważa, że jest to jednak tylko i wyłącznie mydlenie oczu, by utrzymać mit prawdomówności i niezawisłości profilu WL (tzw. false flags).

Julian Assange po 16 października:
Wydarzenia z ostatniego okresu
1. JA brał udział w telekonferencji CISL2016, jednak robił to bez video ze słabo działającym dźwiękiem
2. John Pilger (osoba, która przeprowadzała wywiady z JA) potwierdził, że JA ma się dobrze i nic mu nie jest
3. JA napisał do rządu szwedzkiego o wydanie przepustki na pójście na pogrzeb Gavina MCFaydena (współzałożyciela WL)
Argumenty wskazujące na to, że JA jest sztucznie 'utrzymywany przy życiu':
1. Organizatorzy CISL2016 spodziewali się transmisji od JA i byli zaskoczeni tym, że było to tylko audio. Gdyby JA się w ogóle nie pojawił to skutkowałoby to jeszcze większym zdziwieniem i ogromnym dociekaniem tego, co się z nim stało - wszyscy wiedzieliby, że coś jest nie tak.
2. John Pilger może być szantażowany (tak jak wiele innych osób), by szerzyć nieprawdziwe informacje o tym, że JA ma się dobrze. Jeżeli rzeczywiście by tak było to JA zapewne albo pojawiłby się w oknie ambasady (co czynił wiele razy by rozwiać plotki o swojej śmierci/uprowadzeniu) albo opublikowałby coś na twitterze WL i podpisał swoim kluczem PGP.
3. Każdy spodziewał się obecności JA na pogrzebie swojego kolegi, a przynajmniej takiej prośby do rządu Szwedzkiego.

Podsumowanie: Żadna z tych wiadomości nie może być stuprocentowym dowodem na to, że JA żyje, ponieważ każde z tych wydarzeń jest zgodne z kalendarzem JA, gdyby nie był pojmany/zabity. Jeżeli ktoś chciałby sztucznie utrzymywać go przy życiu to dokładnie w taki sposób by to robił (podążał za kalendarzem, nie organizował nowych spotkań, wywiadów itp.).

Pytanie: Dlaczego ktoś chciałby udawać, że JA żyje?
Teoria Schroedinger's Assange
JA jako jedyny człowiek jest jednocześnie żywy i nieżywy. Niepewność co do jego losu prowadzi do stanu zawieszenia i swoistego marazmu.
Gdyby JA żył (dał niepodważalny znak życia) to ciągle byłby liderem społecznośći i motywowałby ją do dalszego działania.
Gdyby JA nie żył (istniałaby niepodważalna wiadomość na temat jego śmierci) zostałby męczennikiem w walce o prawdę, co mogłoby spowodować jeszcze większe nasilenie prac/poszukiwań w celu dotarcia do prawdy, wzmożenie pytań o Dead Man's Switch, a może spowodowałby inne, bardziej 'namacalne w skutkach' działania (np. protesty na ulicach).
Zatem półżywy-półmartwy JA jest na rękę ludziom, którzy mogą dużo stracić na upublicznieniu danych WL

Teoria FBI vs Clinton
JA został pojmany przez rząd USA. Maile Podesty zostały udostępnione przez rząd USA (FBI?) jako argument w wojnie z HC. Szef FBI (Comey) nie chciał by została by HC została prezydentem USA. W związku z tym, iż wiedział, że ma ona kontrolę nad wynikami wyborów (fałszywe głosy) zdecydował się "obronić demokrację" poprzez ponowne otworzenie sprawy maili HC. Po takim kroku HC wiedziała, że w przypadku manipulacji w wyborach FBI ujawni wszystkie maile, a ona pójdzie do więzienia. HC zdecydowała się poddać, a JA, który był pionkiem w tej rozgrywce, został wyeliminowany, ponieważ jego wiedza/wyciek z WL mógłby doprowadzić od naruszenia umowy między FBI a HC.

Rzekomy pracownik WL postuje na 4chanie i odradza dosyłanie wiadomości przez kolejnych whistleblowerów
Pracownik WL mówi o tym, że 15 pracownikom WL zabrano komputery (tego samego dnia, kiedy JA odcieli WiFi), portal i twitter WL zostały przejęte, a Dead Man's Switch (udostepnienie krytycznych danych w razie śmierci JA) nie został aktywowany, ze względu na atak DDoS. Z tego co mówi to jest możliwość manualnego odpalenia tej procedury i zdecydował się podjąć tego zadania, choć może się to dla niego skończyć śmiercią
Ważne kwestie:
1. Na pytanie dlaczego nie używa TOR odpowiada, że TOR jest kontrolowany przez rząd.
2. Mówi o tym, że udostępnienie maili Podesty było automatyczne, ale nie zostało zahamowane przez ludzi, którzy przejęli kontrolę nad WL, ponieważ nie stanowiło zagrożenia dla funkcjonowania państwa, a udostępnienie tych dokumentów pozwoliło na kontynuowanie "gierki", której celem było utrzymywanie tego, że WL jest ciągle niezależne.
3. Udostępnienie transzy maili Hilary Clinton też była zautomatyzowane, ale stanowiłoby zagrożenie dla funkcjonowania państwa i zostało zastopowane.

Manipulacje wideo
Jeden z użytkowników reddita przeanalizował ostatni wywiad z JA i znalazł w nim efekty manipulacji.
Istnieje podejrzenie, że została tu wykorzystana technika real time face capture.

Powiązanie WL z #pizzagate:
Istnieją podejrzenia, że #pizzagate, mimo iż mówi o bardzo poważnych przestępstwach (z których politycy mogą się jednak łatwo wykręcić - tajny szyfr, nic nie powiedziane wprost itp.), jest to tylko ochłap rzucony w stronę ludzi, którym zależy na dotarci do prawdy i jedynym celem tego całego przedsięwzięcia jest odwrócenie uwagi od tego co najważniejsze - sytuacji Juliana Assange'a i WikiLeaks.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/5dqufl/blockchain_experts_the_world_needs_your_help_the/
shavack - #pizzagate #wikileaks
Cześć mircy!

Słowem wstępu:
Ostatnio pojawiło si...

źródło: comment_EnMaxTYR1QrtdoHioA2zKHhK4CEjuClF.jpg

Pobierz
  • 169
@shavack: Wybacz moje laickie pytania, ale nie jestem dobrze zorientowany w temacie, choć chciałbym byc. Jesli dasz radę to prosiłbym o wyjaśnienie ;)
Po pierwsze - jak rozumiem WL moze byc obecnie przejęte przez FBI? W związku z tym wszystko co jest publikowane i ujawniane co najmniej przepływa przez palce FBI?
Po drugie - JA moze nie żyć? A jak rozumiem pizzagate moze byc jak ochłapem dla przykrycia gorszych numerow?
Po
@appylan: Pamela Anderson ma jakąś fundację, która pomaga pokrzywdzonym/zgwałconym kobietom i już wcześniej się spotykali/aranżowali spotkanie (słabe źródło, ale źródło - wrzesień 2014

@paprok: byłem, ale i tam są tysiące sprzecznych informacji. Albo ludzie są naprawdę zdezorientowani i nie wiedzą co myśleć, albo 'siły wyższe' zaangażowały spamerów, żeby siać zamęt i powodować zamęt...

@ceo2:
ad. 1. Tak, jest taka szansa. Największym argumentem stojącym za tym jest to, że WL
@ceo2:
2. są takie przypuszczenia... ma to związek z akcją pod ambasadą i rzekomym atakiem chemicznym który zablokował lokalne lotnisko (są przypuszczenia, że wtedy go wywieźli)
3. tak zwany Dead Man's Swtich... chodzi o to, że co jakiś czas coś publikujesz, lub odwlekasz zadziałanie jakiegoś mechanizmu. jak nie żyjesz, nie jesteś w stanie tego zrobić, i wtedy dane które były zabezpieczniem zostają ujawnione. ale są przypuszczenia, że ogromny atak DDoS na
paprok - @ceo2: 
2. są takie przypuszczenia... ma to związek z akcją pod ambasadą i ...

źródło: comment_w7rYV2XnG9Q4fFzPwcz5Lc7aWkMZUAhD.jpg

Pobierz