Wpis z mikrobloga

Witam fotograficzne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupiłem sobie ostatnio obiektyw. Heliosa 44M 2/58 i chciałbym kupić sobię do niego w miare tani filtr polaryzacyjny.
I tu nasuwa się pytanie - czy ten będzie dobry?
Jeśli nie, to jaki byłby spoko do 30 PLN?
I jeszcze kolejne pytanie - mając jeszcze kitowy obiektyw - 18/70 sony'ego (mam A200), który wg. producenta ma 55mm, opłaca się kupować taki pierścień, by móc w nim zamontować filtr który zakupię do Heliosa?
#fotografia #lustrzanki #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 6
Nie wiem czy ten dokładnie, ale w ramach próby kupiłem niedawno taki polar za 30zł. Niestety nie był niczego warty.
Nie mogłem złapać ostrości, tak rozmywał obraz. No i nie obracał się inaczej niż na gwincie mocowania, a to jest dosyć ważne przy filtrach polaryzacyjnych.
Jeśli masz możliwość dopasować poprzez taką przejściówkę filtr do dwóch obiektywów to moim zdaniem może być niezła opcja.
Ja od ponad dwóch lat używam filtra Hoya HRT
@fredzur: Nie oszczedzaj na filtrach, niestety ale musisz wydac co nieco, Hoya to rozsadny wybor, B+W jak chce zaszalec, do dobrego obiektywy zalozylem BW, Hoye mam do normalnych.
Kupiles super obiektyw i teraz na przod zaklaasz jakas kiche.....
Zrob test, to samo ujecie z filtrem i bez, w roznych warunkach, zwlaszcza ze zlym swiatlem. Zobaczysz ile tracisz.
Ja z chin kupilem pierscienie przejsciowe pod to co mam najwiecej i juz. Ale
@fredzur: Hoya, Marumi, B+W, Tiffen, Cokin. To są firmy, których filtry warto kupić. Cała reszta to chiński szajs, przez który obraz będzie nieostry, przebarwiony i #!$%@? wie co jeszcze. Oczywiście jak nie zależy ci na jakości, a tylko na efekcie, to pewnie tani CPL też ci wystarczy, bo swoje zadanie raczej spełni.

@fredzur: tanie filtry są słabe jakościowo ale jak ktoś zaczyna to mysle ze lepiej kupic tani, zobaczyc co to potrafi i po jakimś czasie kupic lepszy (filtry polaryzacyjne po paru latach tracą właściwości). bo oczywiście wszyscy hur dur dołóż 700zł i kupo coś porządnego.
co do przejściówki to chyba nie czaje. chcesz kupic filtr polaryzacyjny 52mm i do tego kupic przejciowke na 55? bez sensu, bedziesz miec mniejszy filtr na wiekszym
@ZiumZium: uwielbiam Co do marek jest jeszcz Tiffen - gorszy niż chińczyki i Marumi b. dobre polary na, na 18 - 70 nie załozysz filtra polaryzacyjnego sesnsownie)
Niestety mordka obiektywu się obraca podczas ostrzenia :/ - czyli musisz najpierw wyostrzyć a potem ustawić filtr polaryzacyjny (dość upierdliwe)
Najtańszy firmowy filtr będzie dobry (polecam Hama ciut droższy a wiadomo co kupujesz)najlepszy rozmiar 58 (pasuje do większości stałych obiektywów budrzetowych) przez przejsciowki na