Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj router działa w taki sposób, że podłączam kabelek z internetem do złącza WAN lub LAN i mam internet na WiFi i na złączach LAN. Czy można to odwrócić i podłączyć się do internetu przez WIFI z routera, a internet rozdzielać przez LAN?
Sytuacja jest taka, że korzystam z mobilnego internetu (Android AP), mam komputer stacjonarny bez WiFi i chciałbym podłączyć do niego internet przez kabel, ale nie wiem jak mam skonfigurować router. Może podpowiecie pod jakim hasłem mam szukać rozwiązania w google?
Mój router to: TP-LINK TL-WR740N. Zainstalowane mam na nim Gargoyle czyli chyba działa pod OpenWRT.

#tplink #sieci #wifi #internet #openwrt #ddwrt
  • 4
  • Odpowiedz
@mariecziek: Bo to można skonfigurować na kilka sposobów, Twoje radio jest interfejsem sieciowym, tak samo port wan i switch. Najprościej to zrobić bridge np lan_br i dodać do niego wszystkie porty (eth0,eth1,radio0). Jak radio będzie poprawnie skonfigurowane na tryb klienta i będzie połączone do sieci radiowej to wszystko podpięte do LANu bądź WANu dostanie IP z twojego serwera DHCP w tym przypadku AndroidAP. Można zrobić jeszcze po drodze NAT ale w
  • Odpowiedz