Wpis z mikrobloga

@DobryProgramista: W ogóle Polska jeśli chodzi o jedzenie jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100 zł. miesięcznie. Właśnie kończę taki miesiąc za 100 zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia, a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200 zł. (2 litry dziennie, czasami jeszcze
@DobryProgramista: Wg mnie potrzeba dużo więcej niż tyle. Kawalerka to raczej 1500/mc + zazwyczaj tyle samo kaucji na start plus media, które są dużo tańsze. Internet to kwestia 60 PLN/mc Wyżywienie za to jest dużo droższe. IMO 400-600

Podsumowując:
1500 - kaucja
1500 - czynsz
Rachunki płacisz po 2mc więc 0
60 - Internet
400 - 600 - Szama, jesli gotujesz w domku

Oczywiście kaucje płacisz raz. Pytanie czy znajdziesz prace
@DobryProgramista: chodzi o to, żeby żyć jak człowiek, a nie żeby przeżyć od 1 do 1. Mieszkania są drogie. Reszta to przecież standard. Nie mieszkam i nie mieszkałem w Wawie, ale jednak lepiej najpierw znaleźć pracę, a potem mieszkanie, bo potem jechać na drugi koniec miasta tam i z powrotem to pewnie 2 godziny z życiorysu wyjęte, albo i lepiej nawet. W Krakowie nieraz jak były korki to długo się wracało,
@DobryProgramista: wszystko zależy od standardu w jakim chcecie funkcjonować. Możecie np. we 2 wynająć pokój z opłatami za ok. 1000 zł a możecie wynająć mieszkanie za ok. 3k. Wszystko zależy od tego jak chcecie mieszkać. Komunkacja to około 200 zł (do sprawdzenia na stronie ztm) na 3 miesiace. Jedzenie też zależy jest spory wybór tesco, biedronki, lidle, kauflandy itp. Tak więc myślę, że jak ktoś ma mega mało kasy lub chce
@DobryProgramista: No wtedy byś pracę w tydzień znalazł przy znajomości tych technologi i to taką no od 7k/net w górę.

Hmm, a jakie technologie umiesz? Ogólnie zakładam, że pracę tak od 3 - 6 dostaniesz. Stary jeżeli generalnie szukasz pracy w IT to #!$%@? roześlij CV-ki po software house-ach, agencjach reklamowych, zapisz się do Antal-a, Hays-u i rób to zdalnie. Rozmowy pierwsze Skype albo ustal sobie ze 3-4 rozmowy na jeden