Wpis z mikrobloga

@blubi_su Sam raczej nie jestem wierzący ale nie rozumiem tego uświadamiania innych na ten temat. Jak ktoś powiedział "nie opowiadam wszystkim jak bardzo nie gram w golfa, nie spotykam się z innymi i nie debatuję kto z nas mniej jeździ na nartach" :) Jak ktoś nie wierzy to nie wierzy i tyle.
@blubi_su: a tu proszę kolejny cytat tego samego autora sprzed 3 dni:

Watykański lider katolickiej mafii powiedział coś oczywistego i teraz niemal wszyscy antyklerykalni srają z zachwytu. Ja z brawami poczekam aż rozwiąże problem gwałcenia dzieci przez swych podwładnych.


to jest cała wypowiedź. Widzę że tolerancja i wyrozumiałość pełną gębą, taguj #gimboateizm
@blubi_su:
Nie wiem, może powinienem się leczyć, ale generalnie takie zjawisko jak "wiara" bez rachunku prawdopodobieństwa jest dla mnie obce.
Zarówno ludzie wierzący nie mają żadnych dowodów na istnienie jakiejś "siły" czy też jakiegoś boga, bądź bogów, jak i wytrwali ateiści nie mają w posiadaniu żadnej teorii naukowej, która udowadniałaby jak powstaliśmy lub jak powstał wszechświat.

Przy każdej rozmowie na temat wiary w bogów przypomina mi się ten obrazek o ośrodku
Pobierz k.....n - @blubi_su:
Nie wiem, może powinienem się leczyć, ale generalnie takie zjaw...
źródło: comment_N7jnCy82kUIfqSDOuyzUcI4W7XGBmShn.jpg
@blubi_su skoro ktoś nie wierzy w inne bóstwa, a wierzy, powiedzmy w jednego Boga, to jest innowiercą, rozpatrując pod kątem innych bóstw. Ateizm to brak wiary w żadnego boga, nie jest się ateistą wierząc w jakiegoś boga, bo w tym wypadku jest to nielogiczne. Ateiści nie wierzą w nic, w twoim przykładzie jednocześnie wierzysz i nie wierzysz.
bo to katolicy najczęściej zaczepiają i kpią z ateistów

a tu się nie zgodzę. Widzę, że jest dokładnie odwrotnie. Łącznie z prowokacjami w kościołach i teatrach - vide ostatni bluźnierczy spektakl w Wa-wie.


@solo_ta Niech usuną z prawa klauzulę sumienia i obrazę uczuć religijnych. Resztę mam gdzieś. Niech sobie każdy dochodzi sprawiedliwości w sądach na równych warunkach. A nie, że wyznawcy religii są faworyzowani przez prawo.
@grzsci:

Niech usuną z prawa klauzulę sumienia i obrazę uczuć religijnych

tak bardzo chcesz się natrząsać z czyichś przekonań i obrażać uczucia? Czemu ci to przeszkadza? Jak ktoś jest ateistą to nie powinien się mieszać do spraw wiary.
Prawdziwy ateista ma to w dupie bo nie obraża czyichś uczuć tylko walczącym antyklerykałom to przeszkadza bo nie mogą szydzić z czegoś co dla innych jest ważne.
@blubi_su: Dlatego też ateista to mało deskryptywna nazwa. Są religie ateistyczne i jest też wielu ludzi którzy nie wierzą w bogów ani żadną konkretną religię ale wierzą w jakieś bliżej nieokreślone siły nadprzyrodzone.