Wpis z mikrobloga

  • 3419
Wezwanie do poronienia. Wyjazd jak wyjazd, niska ciąża to może i lepiej, bo organizm sam zdecydował o przerwaniu. Na miejscu okazało się , że dziewczyna była dwa dni temu u lekarza, ten stwierdził obumarły płód i... wysłał babkę do domu, mówiąc by zgłosiła się za kilka dni to wszystko usuną. A ta jeszcze mi mówi, że miała iść do pracy, bo lekarz jej tak powiedział. Rozumiecie to? "Ma pani w sobie martwe dziecko, proszę jutro iść do pracy"
#!$%@?.

#999 #medycyna #rozowepaski #truestory
  • 133
  • Odpowiedz
@lazer: @Korba112: Wieszacie psy na lekarzu a tak na prawdę nikt nie wie jak było naprawdę. To że babka tak powiedziała wcale nie musi oznaczać, że tak było. Kto normalny, gdy coś takiego usłyszy po prostu idzie do domu i czeka? Babka też musiała mieć niepoukładane w głowie. Poza tym, skąd wiadomo, że to nie pasta?:)
  • Odpowiedz
@Korba112: Pod względem medycznym postępowanie było w pełni prawidłowe,jak rozumiem pod innym względem czerpiesz wiedzę tylko z tego co powiedziała ci pacjentka, nie znasz przebiegu wizyty ani dokładnych słów lekarza prawda?

Klakierstwo najwyższych lotów, ale szukasz poklasku i go dostałeś. Wciąż w pogoni za lekarskimi apanażami prawda?
  • Odpowiedz
Wykop i psychologia tłumu w pigułce. Wszystko lege artis ze strony lekarza, jednostronna relacja i do tego komentarz rozemocjonowanej pacjentki i ratownika medycznego, a tłuszcza już wydała wyrok i paliła by na stosie. Oczywiście kazdy z tych co wyrok wydali uważa siebie za oświeconego i "free thinkera".
  • Odpowiedz
@Korba112: Słyszałam coś lepszego jak byłam na ginekologii. Kobieta poszła prywatnie do ginekolog, obumarły płód, która stwierdziła, że ma poczekać przez weekend, bo może ożyje. Na izbie przyjęć nie potraktowali jej o wiele lepiej, na informacje o martwym płodzie recepcjonistka wydusiła "no to dobrze, że drugie" nie wierzyłabym, gdybym nie usłyszała na własne uszy. Szpital na NMP w #czestochowa poleca się.
  • Odpowiedz
@krowka-smieszka Breborowicz

"Wewnątrzmaciczne obumarcie płodu można podzielić w następujący sposób:
-wczesne poronienie do 12 tyg
-późne poronienie po 12 tyg
-ciąża obumarła wczesna 22-28 tydzien
-ciąza obumarła późna po 28 tyg"

I ja to rozumiem tak, że wewnatrzmaciczne obumarcie plodu dzieli sie na wyzej wymienione.

Na zajęciach też nam tak to tlumaczyli :/
  • Odpowiedz
@lazer: Lekarz z prywatnego gabinetu niezależnie od tego co tam sobie ubzdurałeś, nie może skierować pacjenta do poradni specjalistycznej w ramach nfz.
  • Odpowiedz