Wpis z mikrobloga

Moi drodzy!

Mam problem z DPF w swojej Toyocie avensis t25 D4D 2.0 z 2008r.

Pojawił się permanentny check engine i chcę włączyć regenerację DPF'a przez kabel. Chce to zrobić po kosztach, stąd moje pytanie: Czy ktoś ma z tym doświadczenia?

Czy cos takiego ma sznasę działać?
MINI VCI for toyota

Zastanawiam się też nad kupnem "lepszego" skanera vci, np takiego. Czy to będzie miało możliwość uruchomienia wypalania w oprogramowaniu od Delphi?:
DS150 od majfriendów

#mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
  • 6
@Stanlejek: a dlaczego nie pojedziesz w krótką trasę i pozwolisz mu się wypalić normalnie? Nie wyjdzie najtaniej? Jak miałem świecącą kontrolke DPF w moim Citroenie to brałem swojego różowego na kawkę do pobliskiego zamku (ok 30km) - przyjemne z pożytecznym.
@solo_ta: Bo pojawił mi się błąd P2002, check engine i silnik wchodzi w stan serwisowy (spada moc mneij więcej do poziomu MZ ETZ250), w którym to DPF się już nie wypala :S
Skasowanie błędu nie pomaga - pojawia się po około sekundzie
@Stanlejek z tym wypalaniem wymuszonym to ostroznie bo nie jednemu po takiej operacji silnik #!$%@?. nie wiem czy jest tam procedura resetu filtra ze zostal wymieniony, po takim czyms blad powinien sie skasowac i wtedy sprobowac na trasie.
Mi też ciągle wywala awarię Dpf, też miałam kasowany błąd i wypalany dpf i nic to nie dało. Ale zawsze jeszcze zostaje opcja regeneracji, zawsze to taniej niż zakup nowego.