Wpis z mikrobloga

Ej ziomki obejrzałem serial 13 Reasons Why. Serial o dziewczynie która popełniła samobójstwo i zostawiła 13 kaset opowiadając dlaczego to zrobiła. Emocjonalnie wgniata w fotel :( Nigdy czegoś tak mocnego w historii telewizji nie widziałem :( Smutne w #!$%@?. Polecam obejrzeć każdemu kto mówi takim osobom " weź się w garść" "weź się ogarnij" "takie jest życie" Serial w dosłownie książkowy sposób pokazuje wasze nie ogarnięcie w temacie i braku zrozumienia drugiego człowieka. Ogłaszam wszech że jest to serial numer 1 w moim mniemaniu :) Pięknie zrealizowany, prawdziwy, genialne aktorstwo. Nic dodać nic ująć. Netflix cały czas zaskakuje i szokuje. Ten serial powinien być materiałem edukacyjnym w Polsce.
PS. Wiecie, że Polska jest liderem w Europie pod względem samobójstw? Wiecie, że w Polsce ginie rocznie 5 tys osób z powodu samobójstw? Wiecie, że to 5 razy tyle co śmiertelnych wypadków drogowych? Teraz zadajcie sobie pytanie ile razy w wiadomościach słyszeliście o takich przypadkach w porównaniu do wypadków drogowych? No właśnie, praktycznie o tym się nie mówi podczas gdy jest to jeden z największych problemów społecznych w naszym kraju. Niestety polityka naszego kraju jak i same SPOŁECZEŃSTWO ignoruje problem na ogromna skala, jak by nic się nie stało. Smutne w #!$%@?, naprawdę :/

#oswiadczenie #ciekawostki #gorzkiezale #samobojstwo #seriale #anonimowemirkowyznania
  • 19
@CzerstwaBulka: Ale to jest pokazany jeden ze scenariuszy wiadomo że różne osoby mają różne sytuacje i problemy ale tutaj chodzi o pokazanie jak czuje się osoba skłonna do samobójstw i uważam, że jest to pokazane bardzo dobrze. Jest to fajne, że każdy odbiera to na swój sposób :D Ja np bardzo emocjonalnie go odbieram ale to dlatego, że kiedyś też miałem skłonności samobójcze i czułem się dosłownie tak samo jak ta