Wpis z mikrobloga

#silownia #dieta #pytanie
#mirkokoksy

Czy waga która pokazuje ile jest mięśni/wody/tłuszczu w ciele naprawdę działa?

Miałem kiedyś taką co się podawalo wiek,wzrost i sama głupoty wymyślala. To rozumiem że ona nie miała prawa działać za tą cenę ;D

Ale chodzi mi o to czy jest sens jechać specjalnie gdzieś do dietetyka / apteki by się przekonać ile mam %? Czy te wyniki są miarodajne ? Gdzie mogę to zrobić w Krakowie ?
  • 10
  • Odpowiedz
Czy waga która pokazuje ile jest mięśni/wody/tłuszczu w ciele naprawdę działa?


@czarnyzawias: Wyniki są mocno orientacyjne. Wystarczy że miałeś imprezę dzień wcześniej, lub wypiłeś kawę rano wyniki mogą się od siebie różnić. IMO nie warto.

Ale chodzi mi o to czy jest sens jechać specjalnie gdzieś do dietetyka / apteki by się przekonać ile mam %?


@czarnyzawias: W aptece masz wagi działające na tej samej zasadzie jw. Dietetyk będzie lepszy
  • Odpowiedz
@czarnyzawias: ciągle to samo. Wystarczy na taką wagę wejść rano i wieczorem i na pewno będą inne wyniki. Bf najlepiej określisz poprzez lustro. Jak nie widać włókien mięśniowych, waskularyzacji i żył na brzuchu to jesteś ulany. Proste.
  • Odpowiedz
@ethics: ale to akurat jest oczywiste ze beda rozne wymiki I nie jest to dowod ze waga zle dziala, nie upieram sie ze te wagi dzialaja dobrze, ale mozna na nich zaobserwowac pewien trend
powiedzmy jak sie zwaze I waga pokaze mi 18% tluszczu to moge miec rownie dobrze 16 jak I 20...ale jak po 2 miesiacach pokaze mi 14, to jak zaloze ze moge miec 12-16 to znak ze idzie
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: tylko, że te wagi nawet nie są blisko twojego bf. Moi koledzy z pracy chwalą się, że te wagi na siłowniach pokazują im 5% bf. Jak im pokazuje zdjęcie gościa co ma 5% bf to się łapią za głowę. Na oko mają 15% bf.
  • Odpowiedz
@ethics: moja tanita pokazuje mi roznie, niestetuy w tym momencie okolo 17%:( (kiedys pokazywala 12)
jak porownuje do zdjec w necie to oceniam sie na przedzial 15-20
mierzylem tez tym (nie znam nazwy) trojkatem w 9 miejscach gdzie sie wpisuje wyniki I pokazuje jaki masz % tluszczu, ponoc daje lepszy pomiar niz wagi...wyszlo mi 12% wiec stwierdzilem ze albo ta maszynka jest do dupy, albo ja cos zle zmierzylem...
  • Odpowiedz