Wpis z mikrobloga

Załamałem się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mysłałem, że mam mądrzejsza rodzinę... z okazji #wielkanoc pojechałem odwiedzić kuzynów i w pewnym momencie dyskusja zeszła na #medycyna - tyle rakowych treści ile oni próbowali mi przekazać to przez całe życie nie dostałem... #jerzyzieba #radiestezja #bioenergoterapia #homeopatia #witaminab17 #antyszczepionkowcy itd. Oszołomy jakich mało, najgorsze, że przekonują tym resztę rodziny, a że to prości starsi ludzie to łykają jak pelikany. Niestety bardziej przemawia do nich "Witamina B17 leczy raka" niż np. "Wedolizumab blokuje łączenie się integryny α4β7 na powierzchni limfocyta CD4 z adresyną,
czyli MAdCaM-1 (addressin cell adhesion molecule-1), jako ligandem i w ten sposób zapobiega adhezji i diapedezie komórek
immunologicznie kompetentnych dla śluzówki jelita."
Najgorsze, że nic nie mogę z tym zrobić, bo oni bezkrytycznie czytają książki tych oszołomów (), a niestety wiedza medyczna jest obecnie tak rozwinięta i skomplikowana, że nie da się tego wytłumaczyć im na "chłopski rozum", a wygląda na to że tylko tak mógłbym ich przekonać...
#zalesie #przemysleniazdupy
  • 4
@leoha:
zauważyłem, że wielu pacjentów najzwyczajniej boi się sprawdzonych, skutecznych metod leczenia, ponieważ wydają się im bardzo skomplikowane i niekiedy mają problem, żeby to zrozumiec, a taki panjerzy mówi prosto, ogólnikami i dlatego do nich trafia. Najgorsze, że ludzie nie mają wystarczającej wiedzy, żeby zweryfikowac jego bełkot, a Wujek Google wcale w tym nie pomaga, bo wiele wyników wyszukiwania jest na takim samym poziomie, jaki jest prezentowany przez w/w Pana. Dzisiejsze
@leoha: No i słusznie twoja rodzina pojmuje. Ja się załamuje takimi jak ty. Medycyna niekonwencjonalna nie jest żadną bzdurą. Mi pomogło i mojej rodzinie dużo z tego nie przez efekt placebo ani siłę sugestii bo wierzylismy ''w huczny świat'' bo podchodzilismy do tego z dystansem i rozwagą i oczywiscie, że pomogło. Chcesz wiedziec jaki jest system naukowy: 1000 badan, eksperymentow i obserwacji wystarczy ze 500 jest negatywnych i juz bzdura. A