Wpis z mikrobloga

Muszę oddać na zajęcia wykonany przeze mnie plan treningowy

Tu założyłem treningi 3x w tygodniu: ABA BAB, trening co drugi dzień, kwestia progresji, serii i powtórzeń jest póki co nieważna, chcę tylko poznać waszą opinie co do takiego podziału ćwiczeń i prosić o ewentualne propozycje jakichś jeszcze lub o zmianę kolejności. Ćwiczeń dodatkowych tj. wznosy ramion, uginanie ramion, prostowanie ramion, face pull, itd. na razie nie uwzględniam

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
kabarto - Muszę oddać na zajęcia wykonany przeze mnie plan treningowy 

Tu założyłe...

źródło: comment_poMi5j9GkCOzBPylUzjplIImRJeqodyv.jpg

Pobierz
  • 24
@PrawyKuba: No i pod tym względem te programy są totalnie do dupy. Cudów nie ma - po ciężkich siadach nie będziesz miał sił na ciężki MC i vice-versa. Zawsze to drugie ćwiczenie zostanie potraktowane po macoszemu.

Chyba, że walisz ciężarki jak crossfitowcy. Wtedy możesz #!$%@?ć siady na zmianę z ciągami w seriach po 1500 powtórzeń.

No a teraz spójrz na to - wszystko 5x5:
fronty
martwy na prostych nogach
wspięcia na
@Zdupcyngiel a to ty z tych co na treningu 100% albo nic? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciężkie siady, ciężki martwy, wiesz że dla jednego ciężki może znaczyć 80kg, a drugi rozgrzewa się na 200kg? Przysiady na 8RPE, martwy na 7RPE i co nie dasz rady. Raz na dwa/trzy tygodnie zrobić martwy na 9RPE. Masz budować siłę, a nie ją demonstrować.
@Hank85: A fronty przed martwym, tak jak Brofessor radzi? I tu nie chodzi o mnie. Mam wysłać prowadzącemu stworzony przeze mnie plan.
@Brofessor: a jeśliby spuścić z intensywności frontów na małą korzyść objętości, to miałoby to większy sens?
@kabarto no to już prędzej, bo przy martwym nie potrzeba aż takiej stabilności, bo środek ciężkości masz niżej. Ale wiadomo, wtedy ciąg traktujesz trochę bardziej jako ćwiczenie na dobicie.
@kabarto: plan masz dobry, jeśli ci taka kolejność odpowiada to nie zmieniaj. jest milion osób ćwiczących martwy -> siady, ja sam preferuję na odwrót, ale to nie jest aż tak konieczne. a co do ćwiczeń to mało masz na tylną taśmę: możesz dorzucić hipy/rumuna.
@Brofessor:
Cel główny: Zwiększenie siły w ćwiczeniach głównych, tj. DL, BP, BS.
Cel dodatkowy: hipertrofia
Dla kogo: Średnio-zaawansowani
Ćwiczenia główne, które wypisałem + wiosło: 5x5, stały ciężar, progresja z treningu na trening 2,5%
Reszta ćwiczeń: mniejsza intensywność na korzyść objętości, stymulowanie mięśni do hipertrofii, czyli 3-4 serie, 8-12 powtórzeń
@kabarto: kiedys komus takie cos rozpisalem
A
przysiad 5x5
wioslowanie 5x5
wyciskanie zolnierskie 3x8-10
wyciskanie hantli lezac 3x8-10
uginanie stojac na bica 2-3x 8-10
sciaganie sznura na trica j/w
B
martwy ciag 5x5
wyciskanie lezac 5x5
podciaganie nachwyt 3x8-10
wznosy hantli bokiem 3x8-10
czacholamacze 2-3x 8-10
modlitewnik j/w

Lapy w super serii. Gdzies tam jeszcze moznaby dac cos stricte na dwojki.

A/B/A B/A/B

Ale dla srednio zaawansowanych poszedlbym w kierunku push/pull
@Hank85: No ja obecnie robię góra dół i myślę, że też kierowałbym w tę stronę, ale te plany są do siebie masakrycznie podobnie i ciężko jest tam wymyślić coś nowego, a nie chcę żeby mi prowadzący powiedział, że mu przyniosłem gotowy plan z internetu.
PS. dzięki za wzór planu