Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki,
Od trzech miesięcy intensywnie ćwiczę (3-4 razy w tygodniu), głównie ćwiczenia siłowe. I od tego czasu nasiliły się moje problemy z trądzikiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Generalnie zawsze miałam z nim problem, przeszłam też dwie kuracje pod okiem dermatologa i koło lutego już było naprawdę w porządku, może była z jedna krostka na twarzy. A teraz - wysypało mi na czole, tworzą się nowe krosty w okolicach ust i policzków. Zawsze po ćwiczeniach idę pod prysznic, zawsze ćwiczę po zmyciu makijażu. Stosuję dermokosmetyki na trądzik i dwie maści wspomagające po leczeniu dermatologicznym. Zawsze mam związane włosy i nie dotykam twarzy podczas ćwiczeń.
Poradzicie coś?

#mirabelkopomusz #mirkokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Cytuję:
"Stres
Podczas stresu (a także podczas intensywnych ćwiczeń tj. bieganie, skakanie, przetrenowanie na skutek ćwiczeń takich jak: przysiady, brzuszki) nasz organizm produkuje duże ilości kortyzolu, który zwiększa aktywność 5-alfa-reduktazy, czyli enzymu, który przekształca testosteron do DHT. Dlatego przy permanentnym stresie i dużej aktywności fizycznej pogarsza się stan naszej cery i włosów, które zaczynają wypadać. Dokładniej to kortyzol jest substratem reduktazy tak jak testosteron. Z testosteronu powstaje pod wpływem reduktazy
OP: @pytaks: Badałam wszystkie hormony (a przynajmniej te, które mogą być odpowiedzialne za trądzik) w okolicach listopada i poza lekko podwyższonym progesteronem wszystko inne było w normie. No dobrze, ale skoro to wina hormonów, to co mam robić? Przestać ćwiczyć? Iść do lekarza (gina? endo?) po jakieś tabletki hormonalne...?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling

No dobrze, ale skoro to wina hormonów, to co mam robić? Przestać ćwiczyć? Iść do lekarza (gina? endo?) po jakieś tabletki hormonalne...?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jestem lekarzem - sama borykam się z problemami hormonalnymi, więc niestety nie mogę w 100% powiedzieć, co należy zrobić. Spróbowałabym najpierw zagadać do lekarza, najlepiej dermatologa/endokrynologa, skonsultować fakt, że przy ćwiczeniach widzisz zaostrzenie zmian, a dalsza droga to już kwestia uzgodnień z nimi