Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam

Korzystam z anonimowych bo nie chcę pisać ze swojego konta gdyż jestem tutaj rozpoznawalny.
Parę dni temu sprzedałem apartament za 450 000zł gdyż stwierdziłem że na razie nie potrzebuję bo: 1. Jestem mało w kraju, 2. Podróżuję i wystarczy mi kawalerka którą wynajmuję aktualnie w kraju. Także mam teraz na koncie 450 000zł i chcę 400 000zł wrzucić w BitCoin, co sądzicie o moim pomyśle? kilka osób mi odradza ten pomysł ze względu że BitCoin jest niestabilny ale na przestrzeni kilku lat a nawet miesięcy pokazał swój pazur. A nawet się znalazł jeden głupiec z forum, który doradził mi żeby wpłacił to do bukmachera, obstawie tą kwotą 2/3 ''pewniaczki'' i pomnożę swój kapitał...no ręce opadają.
Także zwracam się do Was, co byście zrobili na moim miejscu?
Nie nie chcę inwestować w żądne nieruchomości, chcę mieć możliwość płynnego sprzedania tego w co zainwestuję i BTC wydaje mi się dobrą opcją do tego.
Jeśli dojdzie do zakupu BTC to planuję go rok trzymać na portfelu i później sprzedać.
PS. Który kantor/giełda BTC przyjmie ode mnie 400 000zł z dobrym kursem?
#bitcoin #btc #inwestycje #pieniadze #banki #bukmacherka #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: Troszkę głupie pytanie, za mało informacji o obecnym stanie finansowym.

Jeśli posiadasz tylko te 450 000 zł i nic ponad to, to trochę głupi pomysł.

Jeśli posiadasz tylko te 450 000 zł, ale jesteś w stanie zarobić drugie tyle w dwa lata, to ma to sens.

Jeśli poza tymi 450 000 zł posiadasz także inne aktywa o dużo większej wartości (ponad kilka mln), to jest to bardzo dobry pomysł.

Duże
jg: Nie wrzucaj wszystkiego w jedną inwestycję.
Po pierwsze wydaje mi się, że przy obecnych poziomach Bitcoina czeka nas załamanie takie jak pod koniec 2013 r. Finalnie może spadek nie będzie aż tak mocny, ale liczyłbym się z tym, że za rok możesz być na dużo niższych poziomach niż obecnie.
Jeśli możesz poświęcić na to trochę czasu, to proponuję wrzucić część w akcje. Jeśli dodatkowo podróżujesz i masz sporą znajomość rynku
@BarteckR: c'nie? "apartamenty" zaczynają się od około 10-12k za metr, mają minimalnie 100mkw powierzchni i ponad 3m wysokości w pomieszczeniach więc 450k to zwykłe mieszkanie 4 pokojowe ale ludzie lubią się oszukiwać xd

ale mniejsza o to, @AnonimoweMirkoWyznania: ja bym wrzucił na twoim miejscu w BTC max 60k, nie więcej. Reszta do zwykłego banku na jakąś lokatę żeby Cię nie kusiło albo jakiś fundusz.