Wpis z mikrobloga

Znajomy dorabia klucze do domów, koduje kluczyki samochodowe itd. Mały punkt 3x3 metry w jednej z typowych galerii osiedlowych (Polo Market + kilkanaście sklepików i punktów usługowych) w mieście ok. 300 tys. mieszkańców. 8h roboty dziennie, z czego +- połowa spędzona na przeglądaniu neta. Spokój, praktycznie zero stresów (bo kto się o klucze awanturuje), sam jest sobie szefem, kiedy chce to spokojnie browarka sobie obala. Kasa? Ponad 10 tys. cebulionów miesięcznie na czysto. Właśnie kupił sobie nowe auto z salonu za 120 tysi, stać go. I żadna tam historia, że rzucił korpo itp. - zwykły Mirek, co to skończył tylko zawodówkę i od kilku lat wykonuje prostą, społecznie użyteczną robotę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #praca #pieniadze #takaprawda #ciekawostki
Pobierz grafikulus - Znajomy dorabia klucze do domów, koduje kluczyki samochodowe itd. Mały p...
źródło: comment_wewtN4WAgGFwpZ37WP57ILKifrG6H5oC.jpg
  • 96
Tak tylko zapodam ceny, gdyby to kogoś jeszcze dziwiło, że tyle można zarobić.
http://key.gda.pl/cennik-dorabianie-kluczy/
Są np. klucze do drzwi kodowane LOB (sporo ich na rynku), które za 50 zeta się dorabia (sam niedawno płaciłem 100 za dwie sztuki).
A do aut z kodowaniem od 200 zeta:
http://auto-klucze.com/cennik-kluczy-samochodowych/bmw.html
Oczywiście, w międzyczasie są i klienci za kilkanaście zeta, ale kilkunastu klientów dziennie w dobrym punkcie wystarczy, żeby ok. 10k wyjść. Tyle w temacie (
@grafikulus: oczywiście wierzę w zarobki, bo wiem na jakich głupotach czasem można zarobić 3x tyle, ale widać, że niektórzy nie rozumieją na czym polega biznes. To, że ktoś bierze za dorobienia klucza 50 zł nie znaczy, że bierze tyle do kieszeni. To, że zrobi takich kluczy 100 miesięcznie to nie znaczy, że zarobi 5000 zł.
Z mało oczywistych kosztów to:
- narzędzia
- maszyny
- "makiety" kluczy
- licencje od producentów
Kiedys dorabialem klucz do mirsubishi carisma, generalnie nieprosta sprawa i jak dzwonilem do wielu gosci z okolic katowic to tylko jeden mial do tego odpowiedni sprzet. Samo dorobienie trwalo z 1-2h i kosztowalo jakos 300zl.
Tylko ze podczas uslugi troche pogadalem z gosciem i chyba nie jest to takie proste. Po pierwsze jak na wszystkim trzeba sie znac, po drugie trzeba wylozyc dobre kilkadziesiąt tysiecy na specjalne oprogramowanie i komputery.
Generalnie mysle
@wykopek_z_przymusu: a mi sie chce, ostatnio chciałem dorobić klucz, co prawda nie najzwyklejszy, troche sie Pan Miecio nakombinował (coś tam majstrował.. 3 minuty) i wział za to 30 zł. Wcześniej sprawidziłem w innym punkcie - inny Pan chciał za to 35 zł.
@grafikulus Zwykly klucz jak sie uprzesz i kupisz sobie surowke to dorobisz i pilnikiem. Enjoy slynne odbijanie kluczy w mydle. Ale zeby szlo szybko to ma pewnie taka kopiarke. A te samochodowe z immo to tez przeciez surowki z programowalnym chipem. I wszystko fajnie, ale tych surowek to na tony trzeba nakupowac, kopiarka, programatory, sprzet niszowy to kosztuje. To ze ma obroty po kilkanascie tysi miesięcznie nie znaczy ze tyle zarabia!

To