Wpis z mikrobloga

Znajomy dorabia klucze do domów, koduje kluczyki samochodowe itd. Mały punkt 3x3 metry w jednej z typowych galerii osiedlowych (Polo Market + kilkanaście sklepików i punktów usługowych) w mieście ok. 300 tys. mieszkańców. 8h roboty dziennie, z czego +- połowa spędzona na przeglądaniu neta. Spokój, praktycznie zero stresów (bo kto się o klucze awanturuje), sam jest sobie szefem, kiedy chce to spokojnie browarka sobie obala. Kasa? Ponad 10 tys. cebulionów miesięcznie na czysto. Właśnie kupił sobie nowe auto z salonu za 120 tysi, stać go. I żadna tam historia, że rzucił korpo itp. - zwykły Mirek, co to skończył tylko zawodówkę i od kilku lat wykonuje prostą, społecznie użyteczną robotę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #praca #pieniadze #takaprawda #ciekawostki
Pobierz grafikulus - Znajomy dorabia klucze do domów, koduje kluczyki samochodowe itd. Mały p...
źródło: comment_wewtN4WAgGFwpZ37WP57ILKifrG6H5oC.jpg
  • 96
mówisz tu o kluczyku z alarmem :P, do bmw e39 za 60 zł dorabiuałem sam klucz + pestka, z alarmem ~300 zł +...


@hasek34: Mówiłem o samym kluczyku + pestka w miarę nowych samochodach - e39 to już 15 letni samochód.
@grafikulus bo są klucze specjalne klucze które trzeba robić na maszynie to odrazu cena bedzie wysoka i nic dziwnego. Sam klucz taki gerdy popularny kiedyś pytałem to 100zł duplikat. A są i normalne jak do kłódki to na kopiarce zrobi za 10zl. Nie wiem czemu każdy sie dziwi ze drogo xD
Nie wiem, czemu to aż takie emocje budzi, że gość 10 koła wyciąga (średnio, bo są pewnie miesiące, w których ma mniej). Pewnie, z samych kluczy do drzwi nie da się tyle zarobić, ale jak się do tego doda kodowanie i dorabianie kluczy samochodowych + jeszcze otwieranie awaryjne (o tym zapomniałem wspomnieć wcześniej), to taka kwota nie jest wygórowana (zwłaszcza, że w soboty też siedzi kilka godzin, bo przemiał duży). A jak
@grafikulus dobry bait, mam ojca w branży ponad 30 lat. Nie idzie wyrobić z dorabiania samych kluczy i to w stolicy, a co dopiero w takim mieście. Dwa o wiele więcej kosztują same surowe klucze + transponder niż 50 zł. Ceny dorobienia klucza i zakodowania do samochodu to min 200 - 300 zł. Maszyna do takiego kodowania i to w miare uniwersalna to koszt podstawka koło 15 koła plus dostawki po pare