Wpis z mikrobloga

Hej,
jakiś Mirek albo Węgierka ogarnia temat lapków? Potrzebuję kupić do pracy lapka (+stacje), mam kilka kluczowych wymogów i ni w ząb nie idzie mi nic znaleźć konkretnego. Generalnie zależy mi na bezstresowym życiu, więc wolałbym odrzucić Lenovo ze względu na opinie o serwisie. Pomożecie?

Moje wymogi:
- ekran: minimum 17 cali,
- matryca: matowa,
- dysk: SSD,
- podświetlana klawiatura,
- RAM: minimum 16 GB

Tylko tyle, albo aż tyle. Granie na tym sprzęcie mnie kompletnie nie interesuje, głownie praca, ale nie jestem w stanie przewidzieć jak ona dokładnie będzie wyglądała w przyszłości :) Budżet: 7k +/- 200zł.
#szukamlaptopa
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pustulka jutro ogarnę tego MSI. Co do używek - za te pieniądze wolę coś pachnącego nowością :) Jak wygląda serwis MSI? Mają normalne podejście?
  • Odpowiedz
Jak wygląda serwis MSI? Mają normalne podejście?


@Vexis: Ta, raczej nie robią problemów, nawet jak pójdą zawiasy, które wyłamią obudowę i ile sam niczego nie połamiesz przy rozbieraniu to możesz robić wszystko.
  • Odpowiedz
@ksiak: Wybacz, już wyjaśniam. Obecnie mam możliwość pracy jedynie na jednym dodatkowym monitorze. Z tego też powodu chcę miec 17" + ten monitor w pracy. Zależy mi na tym z tego powodu, że zdarza mi się zabierać sprzęt do domu i tam pracować, a tam nie zamierzam podpinać żadnego dodatkowego monitora. Co do wielkości lapka to nie dam się przekonać na nic mniejszego, co najwyżej coś większego :)
  • Odpowiedz
@Vexis: rozumiem, wielka szkoda, bo jak już ładujesz się w stację dokuj ącą to ja bym sobie do domu dokupił drugą i tam ponownie monitor klawiaturę plus mychę. Wtedy kupujesz laptopa za 4k jakiegoś della 14" fullhd z i5hq i masz wypas maszynke :)

Ale w takim wypadku możesz poszukać Dell Precision tylko nie wiem czy Ci budżet wystarczy.
  • Odpowiedz
@ksiak: No właśnie nie starczy na Precisiona. Dostałem już kilka propozycji od pomocnych ludzi i biorę się za studiowanie co będzie dla mnie najlepsze. Na teraz lista obejmuje:

Acer VN7-793G i7-7700HQ/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti
DELL PRECISION M7710 i5-6300HQ 16GB 1TB W5170M FHD
ASUS ROG G752VM i7-6700HQ/16GB/480+1TB GTX1060
MSI GP72 i7-7700HQ/16GB/1TB+480SSD/Win10X GTX1050Ti

Muszę pogodzić się z faktem, że to będzie raczej laptop z mocną kartą graficzną, mimo, że pewnie jej za bardzo nie wykorzystam.
  • Odpowiedz
@Vexis: ale ty chciałeś laptopa że stacja dokująca? Możesz zerknąć również na jakieś elitebooki refurby. Niestety nie wiem jak wygląda kwestia 17" w takim wypadku.
  • Odpowiedz
@ksiak: Tak, napisałem o tym w pierwszym poście. Czy to co napisałeś oznacza, że do w/w lapków nie dostanę żadnej stacji? Szczerze mówiąc myślałem, że nie wymaga to jakiejś specjalnej technologi i da się takową znaleźć do każdego sprzętu. Co do refurbów - interesuje mnie jedyne sprzęt w 100% nowy.
  • Odpowiedz
@Vexis: to zależy co masz na myśli mówiąc "stacja dokujaca". Dla mnie jest to urządzenie do którego podpinasz/wkladasz laptopa i dzięki temu masz od razu zapewnione:zasilanie, ekrany zewnętrzne, wyjścia audio, dodatkowe porty USB, gniazdo karty sieciowej itd. Jest to robione jednym zlaczem/kablem.
Stacje oczywiście do Acera czy Asusa dostaniesz ale nie będzie to pelnoprawna stacja. Tzn nie będzie zasilania chociaż możliwe, że się to zmienilo gdyż Dell w ostatnim latitude wypuścił
  • Odpowiedz
@ksiak: No właśnie o taką stacje mi chodziło, chociaż o to zasilanie razem ze stacją nie będę tak walczył.
Co do refurbów - robiłem refurby telefonów w serwisie i wiem, że nie chcę refurba żadnego sprzętu, a już na pewno nie za te pieniądze :-)
  • Odpowiedz
@Vexis: mylisz branże. Nie wiem jak to jest w telefonach, tutaj refurb jest jak najbardziej ok. Zdarzają się nawet zwroty które są praktycznie nowe.l tylko tańsze 30% ale Twoja sprawa.
  • Odpowiedz
Dzięki ogromnej pomocy jednego z wykopowiczów na innym forum pozostawiłem wstępnie w grze jedynie dwa modele:

https://www.x-kom.pl/p/326165-notebook-laptop-173-asus-rog-g752vm-i7-6700hq-16gb-4801tb-gtx1060.html
oraz
https://www.x-kom.pl/p/340819-notebook-laptop-173-msi-ge72vr-apache-pro-i7-7700hq-16-1tb480ssd-gtx1060.html

Jeżeli ktoś miałby ochotę "zagłosować" na którąś z propozycji lub być może dołożyć kolejną to będę ogromnie wdzięczny.
  • Odpowiedz