Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#przegryw #fobiaspoleczna #psychologia

Nie wiem jak sobie poradzić z moim ##!$%@?. Może opiszę w punktach co mi dolega:

1. Myśli samobójcze i poczucie bezsensu życia. Nie mam żadnego celu, dla którego miałbym chęć dalej egzystować. Jednocześnie niekiedy coś potrafi mnie rozbawić, wzbudzić moje zainteresowanie, więc to pewnie nie #depresja. Od samobójstwa odciąga mnie tylko cierpienie najbliższej rodziny, które bym spowodował.
2. Dość ciężka fobia społeczna. Możliwe że nawet posiadam osobowość unikającą. Niby mogę się poruszać po mieście, rozmawiać ze znajomymi. Ale nawet czynności takie jak normalne chodzenie niekiedy powodują problemy, gdy przerzucę się na tryb analogiczny do świadomego oddychania. Po kontakcie z kasjerem niemal zawsze jestem spocony. Gdy jestem na widoku wielu osób czuję spięcie mięśni, szczególnie szyi.
3. Jestem zamknięty emocjonalnie już od wielu lat. Nie potrafię okazywać jakichś głębszych emocji poza rozbawieniem, powagą i takimi tam chwilowymi rzeczami. Nie dzielę się z nikim informacjami co się ze mną dzieje. Jak byłem prześladowany w szkole to nikomu o tym nie mówiłem.
4. Nie miałem nigdy żadnego przyjaciela, nie mówiąc o dziewczynie. Kontakt z rówieśnikami miałem tylko w szkole. Całe życie przesiedziałem w domu.
5. Nie radzę sobie na studiach przez brak motywacji i odkładanie rzeczy na później. W czasie wykonywania projektów czuję olbrzymi stres. Teraz aż do sesji pewnie nie pozbędę się drżących rąk. Ogólnie mówiąc nie radzę sobie ze stresem.
6. Mam ochotę na samookaleczenie. Praktykuję intensywne drapanie jednego miejsca aż do dość silnego bólu, Gdybym miał pod ręką żyletkę to pewnie zacząłbym się ciąć. W kwestiach zdrowotnych totalnie nie dbam o siebie. Jem byle co, nie ruszam się z domu, jak coś mnie boli to to ignoruję.
7. W bliskiej rodzinie mam większość osób chorych psychicznie, także mam do tego pewnie predyspozycje genetyczne.

Z drugiej strony jestem po prostu leniwym idiotą, który nie potrafi zacząć się socjalizować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesz byle co to może zacznij sobie przyrządzać jakies lepsze posiłki? Zacznij od małych rzeczy i sukcesywnie je poprawiaj w swoim życiu. Ściel łóżko itd, niby nic ale lepiej się siedzi w posprzątanym pomieszczeniu i je smaczne jedzenie wykonane przez siebie.

Łatwo jest nakierować się na takie myślenie, bezsens istnienia i ucieczkę od wszystkiego, ale nie tędy droga. Jeśli masz możliwość to poleciłbym udanie się do specjalisty, psychoterapeuty.

Większość