Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie jak łatwo feruje się w internecie wyroki na innych ludzi nie znając sytuacji i opierając się tylko na własnych domysłach. Jak patrzę co się dzieje na wykopie to dochodzę do wniosku, że internet daje wam nie tylko złudne poczucie anonimowości ale za tym kryje się też poczucie swobody i większa pewność siebie w psychologicznej agresji wobec innych osób.

Kiedyś był usenet w którym panowała jako taka kultura dyskusji i do którego mieli dostęp ludzie co najmniej poważni i ogarnięci. Teraz byle idiota może założyć konto na reddicie, wykopie, facebooku czy innym portalu aspołecznościowym i do woli niszczyć kogoś kto mu podpadnie realizując swoje niespełnione ambicje albo lecząc swoje kompleksy - lub wręcz - spełniając swoje chorobliwe poczucie wyższości.

Ogarnijcie się ludzie...

Intelektualiści, hazardziści, "ludzie sukcesu" - ale jak przejrzeć wasze aktywności to pierwsze co rzuca się w oczy to cechy czysto psychopatyczne.

#wykop #oswiadczenie #psychologia #spoleczenstwo #dyskusja #usenet #facebok #rakcontent
  • 2
@czukczuk: Ja nie staram sie byc anonimowy, profilowe prawdziwe, nazwisko w loginie, dosyc malo spotykane, wiec dla upartego bez problemu mnie znajdzie, nawet miasto w profilu podalem i skype chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie kryje sie ze swoimi opiniami, jezeli nawet sa bledne, to przynajmniej jest szansa na wywiazanie sie inteligentnej dyskusji i doinformowanie mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)