Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki - dzisiaj pytanie do Was o pracę a raczej o poszukiwania jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co ma zawierać ogłoszenie o pracę aby przyciągnęło Waszą uwagę ? Żebyście w pierwszej kolejności wybrali moje ogłoszenie a nie konkurencji. Jakich informacji oczekujecie ? Co byście chcieli wiedzieć ? Czy w ogóle ma zawierać jakieś informacje o firmie, o dziale w którym będziesz pracował, o współpracownikach, o ścieżce kariery ? Mówcie wszystko: co Was wkurza w takich ogłoszeniach, czego Wam brakuje, jakieś sugestie itp.

Może teraz wyjaśnię dlaczego o to pytam. Siedzę koło rekruterki w dziale. Strasznie narzeka, że nie może znaleźć odpowiednich kandydatów na stanowisko. Głównie chce trafić w jakiś studentów kończących studia, bądź osoby z małym doświadczeniem (do pół roku). Poprosiłem ją, żeby mi powiedziała szczegóły dot. tego stanowiska i wysłała tą ofertę pracy. Niestety, to co zobaczyłem to była typowa oferta pisana na jedno kopyto, których nie cierpię ( ͡° ʖ̯ ͡°) Powiedziałem jej o tym, że to co mi wysłała jest mega słabe i to może być przyczyna tak małego odzewu. Wyczułem, że trochę się wkurzyła ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale koniec końców poprosiła mnie o pomoc w zredagowaniu tej oferty.

Dlatego bardzo proszę, dajcie znać co Was wkurza, czego chcecie, czego oczekujecie, piszcie wszystko ! Może ktoś z Was akurat skorzysta z tej oferty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#praca #pracbaza #studbaza #pieniadze #rekrutacja #hr
  • 9
Przypuszczam, że to wszystko zależy trochę od branży. W mojej (inżynieria, programowanie, elektronika) irytują mnie slogany: szukamy ludzi ambitnych, osoby chcące się dokształcać itp. Wydaje się że takich cechy charakteru są oczywiste, więc po co to podkreślać? Takie oczekiwania niewiele wnoszą...
Systemy rozwoju, ścieżki kariery, szkolenia jak dla mnie zawsze na plus. Ja bym się czymś takim chwalił, tym bardziej, że jest duzo firm, które chcą wycisnąć maksymalnie pracownika, nic nie dając
@Nito : dużo ofert jest aktualnie pisanych, ze mogą być adresowane zarówno do swiezakow jak i doświadczonych pracowników dlatego zawsze trzeba podawać oczekiwane doświadczenie ! Dobrą praktyką jest podawanie zarobków oraz przynajmniej zarysu obowiązków.
@takie_chwile_jak_te: nie mamy takiej możliwości aby podać widełki zarobków - niestety

@Strefa51: chcę poznać Wasz punkt widzenia, na co zwracacie uwagę. Po prostu chce się dobrze przygotować słuchając innych ludzi. Dlatego to może brzmi jakbym sam sobie odpowiadał na pytanie - ale jestem tego świadom. W każdym bądź razie dzięki za opinię i uwagi ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Nito: własnie aktualna oferta opiewa w