Wpis z mikrobloga

Mirki, złożyłem sobie domową siłkę, co sądzicie?
Od razu odrzuciłem obciążenia kompozytowe i bitumiczne i poszedłem w żeliwne, tyle że z gumowymi nakładkami, w razie gdybym jakimś cudem rzucił sztangą o panele :)

O co warto byłoby rozbudować w pierwszej kolejności? Ciężary na spokojnie na pół roku starczą (wiem co mówię, znam swoje możliwości xD), może coś do nóg? Albo modlitewnik? łamany gryf?

Tych 10kg jest oczywiście x2.

#silownia #mikrokoksy
Rabusek - Mirki, złożyłem sobie domową siłkę, co sądzicie? 
Od razu odrzuciłem obcią...

źródło: comment_Xap4jC0gRElFW5gthLGslWUPJSgLZyRG.jpg

Pobierz
  • 25
@Cutler777: ok, dzięki! Ogólnie to już wziąłem, stąd pytanie o rozbudowę xD Ale zawsze mogę zwrócić w ciągu 14 dni jesli rzeczywiście będzie sie bujać.

No ale też tak jak mówiłem - nie zamierzam tam wyciskać 200kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: gdybym ja składał domową siłownię to rzeczy które kupiłbym to byłyby:
rack do siadów
ławka płaska mobilna
gryf prosty olimpijski 20kg
gryf łamany krótki ok 10kg
obciążenia 2x1,25 2x2,5 2x5 2x10 6x20
gryfy krótkie do hantla x2
Nic wincyj nie trzeba to co masz wydaje się być sensowne o ile ławka nie jest do dupy. Wszystko co trzeba na tym zrobisz. Olej modlitewnik i inne gówna. Są tak słabej jakości,
@Rabusek: Ile płacisz za takie obciążenie? W mojej opinii to sporo przepłacasz jak na domową siłownię. Na OLX możesz kupić obciążenie stalowe 3,40zł za kilogram. I zamiast takich niestabilnych stojaków wolałbym zbudować power rack, który przydaje się do siadów, wyciskania, ohp czy nawet podciągania. Sam planowałem coś takiego, ale szkoda mi piniondzów i wydaję 36zł/tydzień za siłkę, chociaż wiem że taka domowa dość szybko by się zwróciła - jak
@Gemelo: 6.7zł za kg wychodzi, plus wysyłke mam gratis ;) Latanie po ludziach, gdy nie jestem zmotoryzowany, i wożenie 100kg w plecaku totalnie odpada

Power rack spoko wygląda, ale... czy na poważnie go potrzebuje jak dopiero zaczynam?

i wydaję 36zł/tydzień


@Gemelo: Też wydawałem, w sumie bardzo podobnie (a nawet mniej, 39zł/miesiąc bo beactive), ale akurat ta siłka jest strasznie #!$%@?, sporo koksów, ludzie kradną z szafek rzeczy... jednak domowa siłownia
@Rabusek: W sumie racja, mniej zachodu z kupowaniem w sieciówce. Ja też zaczynam, dopiero miesiąc chodzę na siłownie i stosuję fbw Sakera i myślę że taki power rack to "must have" jeśli będziesz trenował sam bez kogoś do asekuracji, bo zazwyczaj u mnie ostatnia seria w wyciskaniu na płaskiej czy siadach kończy się czyjąś pomocą.
będziesz trenował sam bez kogoś do asekuracji


@Gemelo: Różowa richtig babka, harcerka, przy obciażeniach przy których będę ćwiczył do asekuracji wystarczy :)

Doczytałem, i z tego co widzę te obciązenia 3.4zł/kg, ale wysyłka 20kg kosztuje 30zł :) Czyli wychodzi 4.95, raptem 2.7zł taniej od kilograma.

Ważne dla mnie jest też to że siedze w wynajmowanym mieszkaniu i nie chciałbym wsadzać tu nie wiadomo jak wielkich maszyn - za rok, jak będe
@Rabusek: Nie mam ale kiedyś się zastanawiałem nad nią żeby dokupić bo brakowało mi jakiegoś ćwiczenia na dobicie dwugłowych, jednak zdecydowałem się na standardowe ghr na podłodze. Co do stojaków to mam bardzo podobne i przy siadach czasami sie zdarza że przy odchodzeniu czy odkładaniu sie lekko przesuną ale nic strasznego, planuję je przytwierdzić kotwami do betonu. Wcześniej siłownie miałem w pokoju więc wygodne były teraz trzymam to w piwnicy więc