Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od dłuższego czasu pracuję nad grą RPG p.t. Skullstone, utrzymaną w klimacie starych dungeon crawlerów (Dungeon Master, Stonekeep itp). Chciał bym wam ją zaprezentować, zainteresować tematem...

Gameplay to łażenie po podziemiach, walka z potworami i rozwiązywanie zagadek. Skullstone to klasyczny, stary blobber - poruszanie co kratkę, obrót o 90 stopni, widok oczami bohatera, a właściwie całej drużyny. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym, jednak nie popełniłem tu typowego dla blobberów błędu, polegającego na tym, że grę można przejść stosując jedną i tą samą strategię do wszystkich walk - takie coś szybko skończy się obrażeniami od ataku obszarowego albo otrzymaniem debuffa - w tym unieruchamiającego. Co jakiś czas odwiedzamy wioskę - tam gracz będzie powoli odkrywać tajemnicę kryjącą się za tytułowym Skullstone, otrzyma nowe zadania, skrafci przedmioty. Eksplorację podziemi utrudniać nam będą pułapki typu zapadnie, wyrzutnie magicznych pocisków i teleportery.

Postacie: nie ma klasycznych podziałów na profesje, drużynę tworzymy wybierając czterech bohaterów spośród dwudziestu - każdy z unikalnym zestawem skilli aktywnych i pasywnych.

Potwory: Kilkanaście rodzajów przeciwników wyposażonych w różne umiejętności - selfbuffy, debuffy, ataki obszarowe i magiczne pociski.

Zagadki i questy: Tu też będzie klasycznie - np. drzwi otwierane odpowiednią kombinacją przełączników, dopasowanie przedmiotu do jakiegoś obiektu w podziemiach itp.

#gry #rpg #gamedev #skullstone
FrozenShade - Cześć,

Od dłuższego czasu pracuję nad grą RPG p.t. Skullstone, utrzy...

źródło: comment_Ol5vrUuiHEO4N9i0Kq73QBiZrXeyPyoB.jpg

Pobierz
  • 29
@pandapl: Były dwa rodzaje, turowe (np M&M) i real time (np DM). Jak dla mnie to oba były fajne, ale jednak te realtimowe były ciekawsze.

@tlucz: Klikania nie będzie więcej niż w innych grach tego typu. Aktywną pauzę rozważałem, ale ostatecznie zrezygnowałem wybierając bardziej dynamiczną rozgrywkę. Zwłaszcza, że nie ma tu żadnego targetowania, walimy przed siebie. Zresztą zobaczymy na becie ;)
@FrozenShade: Na aktualnym gameplayu wygląda jak dużo słabszy klon LoG 1. Ale i tak trzymam kciuki mocno, zawsze fajnie widzieć kolejnego dungeon crawlera w produkcji, szczególnie rodzimego. Skoro mamy predefiniowanych 20 bohaterów, może warto by było nadać im jakiś charakter, poprzez interakcje między członkami drużyny jak w Wizardry czy animacje awatarów jak w W8 czy Anvil of Dawn?

dungeon crawlery były właśnie fajne dlatego, że miały turowy system walki


@pandapl:
@alyvintage: Jak startowałem z projektem dwa lata temu i pokazywałem pierwsze screenshoty z kamiennymi ścianami to fakt, było pełno flejmu typu 'brzydka wersja Grimrocka', klon itp. Ale przez dwa lata trochę się zmieniło - grafika się poprawiła, pojawiło się więcej obiektów w podziemiach. I przede wszystkim na rynku pojawiły się inne gry tego typu - młodsza część graczy, która zwyczajnie nie znała wcześniej klasycznych pierwowzorów zaczęła sobie uświadamiać, że to po
FrozenShade - @alyvintage: Jak startowałem z projektem dwa lata temu i pokazywałem pi...

źródło: comment_z739ddZVNBpZiOTBf0Qi3FlpmXK7xBTf.jpg

Pobierz
@Kermii: W tym w czym umiesz ;)
Są jakieś proste edytory do składania gier z klocków, te wszystkie gamemakery itp. Za wiele tym nie zrobisz, ale jakieś tam podstawy załapiesz.
Coś więcej to już tylko programowanie - czyli jakiś język (np C++, C#, Java) i silnik, który implementuje pewne podstawowe rzeczy (żebyś się nie musiał bawić np w importowanie assetów, materiały czy drzewo obiektów). Poczytaj sobie np o Unity.
@kosmicznaowca: Predefiniowane. Tylko tak da się zaprojektować sensowną rozgrywkę ze scenariuszem i zagadkami. Równolegle z grą powstaje edytor do poziomów, umożliwia on układanie korytarzy oraz obiektów takich jak drzwi, przełączniki, zapadnie itp. Tryb developerski pozwala na łażenie po utworzonych korytarzach, spawnowanie potworów i itemów. Obiekty w podziemiach można ze sobą wiązać różnymi zależnościami, np przeniesieniem stanu - wciskasz przycisk na jednym końcu korytarza a otwierają się drzwi na drugim końcu.

Gry,
Zawsze jak coś ludzie tu robią to albo 'pixel art' albo typowe rpgi z potworkami. A nie można zwykłej przygodowki zrobić? Np survival horroru, nisza o wiele mniejsza a jaki potencjał