Wpis z mikrobloga

@jcmp: a korzystałeś z inkubatorów? No + jeszcze na stronie inkubatorów jest informacja że płacisz podatku dochodowego ale tego totalnie nie rozumiem, na jakiej zasadzie to działa?
@jcmp: jeśli miałbym płacić tylko 300 netto miesięcznie i nie płacić faktycznie dochodowego (ale to musi mieć jakiś haczyk) oraz mieć spokój od ZUSu a dodatkowo jakieś korzyści od nich typu doradztwo itp to warto. Istotne dla mnie też jest czy jeśli zaczynam działalność w inkubatorze a później ewentualnie chce z niego wyjść i założyć normalną działalność to przysługują mi znowu zniżki ulgi itp? Czy traktują to że miałem już firmę
@Helldorondo: ja korzystałem ale szybko im podziękowałem. To wygląda tylko tak pięknie przed dołączeniem. Potem mają straszny bałagan organizacyjny a jeśli twoj biznes będzie wymagał wielu umów z kontrahentami to naprawdę cięzko będzie te umowy podpisywać bo muszą przejść przez dział prawny, który jak wiadomo musi zabezpieczeczyć interesy AIP czyli jednocześnie wszystkich firm w AIP.

edit: dochodowy oczywiście płacisz, gdzie jest taka informacja,że nie?
@pawelczixd: "Jako firma w AIP nie płacisz obowiązkowych miesięcznych składek na ZUS (minimum 446 zł we własnej działalności gospodarczej) ani podatku dochodowego od osiągniętego dochodu w danym miesiącu (19% we własnej działalności gospodarczej czy spółce z o.o.)."

Tylko właśnie ja mam dość prostą działalność której chyba nie mogą za bardzo mi utrudnić :)
@Helldorondo: Dobrze, CIT oczywiście nie płacisz, no ale płacisz PIT - różnica 1%.

No jeżeli jest to taka prosta działalność to jak najbardziej możesz spróbować, wyjscie z AIP to nie problem - trwa to miesiąc.

Pamietaj jednak, że nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. Możesz podpisać z NFZ umowę i płacić dobrowolny, ale to już sobie policz czy ci się opłaca bardziej niz JDG. No chyba, że jesteś studentką.