Wpis z mikrobloga

@nickjaknick: nie nazwałabym HP szmira dla dzieci, mnie jako dziecku bardzo się ta seria podobała, ale teraz raczej nie ma siły która by mnie zmusiła do powrotu do tego cyklu, bo za dużo dobrych książek czeka w kolejce na przeczytanie.
  • Odpowiedz
@mopo: @pimko: Chłopcy nie rozumieją, że styl pasuje do książki i autora. Rowling pisze dla młodzieży, więc pisze prosto. Tolkien pisał dla siebie i dojrzałych czytelników, więc pisał bardziej poetycko. Przez styl Rowling brnie się szybko, ślizgając się oczami po stronach, natomiast Tolkiena (i innych wymagających pisarzy) czyta się z pasją, dla rozrywki i z miłości do słowa.
  • Odpowiedz
@1984 Ale ja to rozumiem :) nie rozumiem natomiast jak ktoś dorosły może to wciąż i wciąż czytać. Na marginesie, nazywanie Tolkiena wymagającym też nie jest na miejscu. Nawet nad Orwellem bym się zastanowił, zanim przykleiłbym mu łatkę wymagającego.
  • Odpowiedz
@pimko: Po prostu czasem człowiek chciałby sobie przeczytać lub obejrzeć coś bardziej rozrywkowego, niż zachwycającego pięknym językiem i wzruszającego fabułą. Sam lubię sobie czasem przeczytać coś prostego, jak Brandon Sanderson, który ma dosyć prosty styl, ale dobrze nim operuje. Pisać w taki sposób żeby kupowały cię miliony, też trzeba umieć. King z prostego pisania dla mas zrobił swoją markę. Jego każda książka idzie w miliony, a tylko kilka można zaliczyć do
  • Odpowiedz
. To są książki dla dzieci, tak naprawdę nie powinno mnie to dziwić, ale nie rozumiem dorosłych ludzi którzy ciągle się podniecają HP. Nie rozumiem jakim cudem to jeszcze istnieje jako marka.


@Zeugma: ale wiesz, że ciągle ridzą się nowe dzieci, dorastają do tego wieku 8-12 lat i książkę zaczynają czytać kolejne pokolenia? :)
I tak to się kręci :)
  • Odpowiedz
Na swiecie jest mnóstwo książek dla młodzieży. Jeśli dzieciak lubi czytać, to na pewno nie zatrzyma się tylko na jednym tytule przecież.
Można czytać i te nowsze i starsze. A nawet te sprzed wielu lat.
czasu ani tytulow nie braknie :)
@Zeugma
  • Odpowiedz
Skończyłem całą sagę jakiś miesiąc temu i z chęcią zacząłbym znów od nowa. Mega. A do tego mam 23 lata wowow i beka z tych co gadają, że pozycja dla dzieci (ʘʘ)
  • Odpowiedz