Wpis z mikrobloga

@SportoweSuple: kiedyś (3 lata temu) robiłem 5x5 Bill Starr - poszło super, progres jak na swiezaka super zwłaszcza w przysiadzie. Teraz wracam po 1,5 roku i ten wydaje się sensowniejszy na takim etapie. Mija zaraz miesiąc i póki co nie było stop :)
  • Odpowiedz
@kocz_ownik: tak, połowa mirko to robiła conajmniej. Czy to dobry plan na sam początek? Ciężko stwierdzić. Ostatnio niepolecany, a nawet wykreślony z planów dla początkujących na reddicie. Wg mnie chyba lepiej skonstruowane jest już FBW sakera.
  • Odpowiedz
@brtk122: może nie na początek ale po przerwie. Fakt ta wymuszana progresja wymusza też presję. Dopóki ciężary nie są duże nie ma problemu ale nie wiem co będzie za dwa miesiące jak będę miał 5x130 na przysiadzie
  • Odpowiedz
@brtk122: Obejrzałem filmik. Co mnie przeraziło - progresja wg Sakera: dokładaj co trening 5kg lub 2,5kg. W tym Stronglifts dodajemy 2,5kg - ćwiczenia główne podobne. Zostanę póki co na tym co mam - dorzucę tylko inne dodatki. Dzięki za poradę!
  • Odpowiedz
@kocz_ownik: progresja taka sama w obu - Saker mówi o dokładaniu 5kg w kontekście martwego, reszta ćwiczeń 2,5kg - tak jak w stronglifts. Ja generalnie polecam choć nie jest to najbardziej wydajny trening - porobisz 3 miechy i zobaczysz jak duża będzie dysproporcja między nogami a górą tułowia ;) imo za duży nacisk na dół, znudziły mi się siady po dojściu do 100kg. Mimo wszystko - powodzenia!
  • Odpowiedz
@rudy9210: Ok, nie wspomniał o tym w tym filmiku, że 5kg dotyczy martwego. Stronglifts każe robić martwy z progresją 2,5kg/trening ale wychodzi wg nich jedna seria z 5 powt. na tydzień. Tłumaczą to tym, że nogi i plecy mają tak wiele do "ogarnięcia" po przysiadach. Mi zależy na dużych partiach mięśniowych, bo szybciej powinienem się pozbywać tłuszczu, ale zależy mi też żeby w końcu mocniej górę ogarnąć. Problem w tym, że
  • Odpowiedz
@kocz_ownik: StrongLifts nie jest dobrym treningiem. Na przyklad robilem go 2 miesiace i zaczely sie bole w bicepsie przy wyciskaniu. A czemu sie zaczely ? bo nie ma w tym treningu zadnego cwiczenia na biceps.
  • Odpowiedz
@kocz_ownik: jesli piszesz o stronglifts polecane przez tego belga to on ewidentnie mowi ze nie trzeba robic cwiczen dodatkowych bo juz miesnie pracuja z innymi cwiczeniami. Stad stronglifts nie sa dobre dla poczatkujacego.
  • Odpowiedz
bole w bicepsie przy wyciskaniu. A czemu sie zaczely ? bo nie ma w tym treningu zadnego cwiczenia na biceps.


@stateless: nie rozumiem przyczynowości w tym przypadku

nie trzeba robic cwiczen dodatkowych bo juz miesnie pracuja z innymi cwiczeniami. Stad stronglifts nie sa dobre dla poczatkujacego.


@stateless: jest dokładnie odwrotnie, tolerancja na objętość rośnie ze stażem

bóle się pojawiły bo masz jakiś problem z techniką albo inny ukryty problem, którym
  • Odpowiedz