Wpis z mikrobloga

@NeonowyDemon: Być może jest to jakaś nitka kanalizacji wyciągnięta do działki jako przygotowanie do przyłącza. Jest ich parę z uwagi na grubość przewodu >0.75m. Co do "dużych kółek" wygląda jak szambo, oczyszczalnia lub jakaś pompownia, ciężko stwierdzić bo napisy są niewyraźne :/ #geodezja
@Batons: @NeonowyDemon: Przecież tam jest kd na zielonych, ks na brązowych. Wydaje mi się, że zielone są od kanalizacji deszczowej, brązowe od sanitarnej. W mojej okolicy na mapie przewody kanalizacyjne do szamba albo oczyszczalni są właśnie brązowe z oznaczeniem ks, zbiorczej kanalizacji nie mamy. Wtedy zielone kółka to byłyby wpusty dla deszczówki, a duże to jakieś studnie chłonne przed wejściem do zbiorczego kanału burzowego. Pewnie jeszcze spadek terenu jest z
parę kresek zielonych prowadzących donikąd


@NeonowyDemon: Czyli skupiasz się w pytaniu na "donikąd"? Obrazek wygląda, jakby cała reszta mapy była po prostu wycięta, większość instalacji idzie pewnie wzdłuż drogi/ulicy, a deszczowa akurat w poprzek. Nie masz wersji z ukształtowaniem terenu? Może tam po prostu jest przepust pod drogą a dalej na prawo i lewo są rowy? Jak znasz lokalizację to sprawdź na google maps albo na e-mapa.net włącz warstwę z mapa
@NeonowyDemon: Czyli rowy są, tylko zasypane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koło mnie takie cuda się dzieją jak jakiś cwaniak kupi działkę i chce ja sprzedać drożej bez rowu, albo buduje tam osiedle.
Jeśli nadal szukasz działki, to z tą okolicą poczekaj do większej ulewy albo lepiej roztopów, bo może się okazać, że działka to jest pół metra zmielonego gruzu, na to 10cm ziemi, a w czasie roztopów
@NeonowyDemon: np. odwadniasz drogę lub duży plac i wodę odprowadzasz do rowu, rzeki lub ziemii. Dlatego najpierw musisz ją oczyścić. Tak są jako urządzenie ochrony środowiska raz w roku podlega przeglądom, trzeba kontrolować czy to działa poprzez studnię poboru próbek no i trzeba to serwisować - czyścić osadnik i separator.