Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta #silownia
Powiedzcie mi, ile miesięcznie wychodzi was wasza dieta? U mnie jest dramat bo na spokojnie wydaję na jedzenie z 1000 zł a mam rozpisane jedynie twarogi, orzechy, mięso, chleb i trochę warzyw. Przecież taki ryż czy makaron idzie w 2-3 dni, pudło twarogu w 2, paczka kurczaka w 2 dni. Robię zakupy za 150 zł i za 3-4 dni mam pustą lodówkę...
Muszę niestety zacisnąć pasa przez rewelacje z pracodawcą i kiedyś potrafiłam ale jak teraz mam rozpiskę to ni #!$%@? nie zaoszczędzę...
Na czym wy oszczędzacie?
  • 54
  • Odpowiedz
  • 1
@nekropolo- A #!$%@? mie z takiem tym. Podaję Ci ceny z biedronki i Lidla bo te właśnie sklepy mam w okolicy i tyle płacę. Po to pytam żeby ktoś mi podpowiedzial a nie obrazal brakiem podstawowego wychowania. Nie cierpię buraków którzy obrażają na prawo i lewo #czarnolisto
  • Odpowiedz
  • 0
@ookurasama Dokładnie, samo mięso akurat szybko mi schodzi ale nie wychodzi cenowo najgorzej. A podobne sytuacje miałam kupując mięso wieprzowe i wołowe które po prostu w mięsnych schodzi słabiej niż o wiele tańsze kuraki i podroby. Raz mięso spleśniało mi po tygodniu w zamrażarce, stąd moje obawy. Chyba tylko raz w Lidlu na przecenienie kupiłam mięso które po kilku godzinach w lodówce "napuchło" w opakowaniu.

Orzechy i oliwy są bardzo drogie jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@ticzer piszę przecież że kupuję w biedrze i ostatnio na promocji kosztował 2.59. Za 200 g. Umówmy się że mówię o twarogu a nie twarożku do smarowania. Normalnie kosztuje 3.39
  • Odpowiedz
@CigarettesAfterSex Niestety trzymanie pełnej diety według niektórych rozpisek to spore wydatki dla naszych portfeli. Dlatego można próbować je tak zmodyfikować aby było nam trochę łatwiej finansowo. Co do liczenia makroskładników to napisz do mnie i spróbuję Ci to wytłumaczyć :)
  • Odpowiedz
  • 0
@CigarettesAfterSex a dietę masz tak ułożona, że powtarzają Ci się posiłki np co drugi dzień? Twarożek, ale w innej postaci np? Ja miałam tak ułożona, że co drugi dzień była ta sama baza do przygotowania produktu, żeby się to po prostu nie marnowalo. Obiad robiłam zawszwe na dni dni :)
  • Odpowiedz
  • 0
@CigarettesAfterSex ja też tak miałam, śniadanie, obiad i kolacja i dwie przekąski 200kcal z listy do wyboru. Ale jak np w poniedziałek miałam 100g twarogu z czyms tam, to we wtorek albo w środę miałam kanapki z twarogiem, więc te produkty się pokrywaly. Jeśli na kolacje miałam tortilke z kurczakiem, to na drugi dzień była jakaś inna tortilla :)
  • Odpowiedz