Wpis z mikrobloga

RIP ja, RIP inni pracujący studenci
"Studia wieczorowe czy zaoczne będą trwały nawet siedem lat. Ma to podnieść ich jakość - podaje piątkowa "Rzeczpospolita""
Ten rząd jest nienormalny, realizuje się ten sam program na zaocznych co na dziennych. W tym momencie Ukraińcy kończą studia w wieku 22, Polacy zaocznie studiujący będą kończyć w wieku 26, przecież to jest #!$%@?.

#studbaza #pis #neuropa
  • 155
  • Odpowiedz
Studiuję zaocznie i u mnie program studiów zaocznych względem studiów dziennych jest okrojony, podobnie egzaminy są okrojone. Po prostu nie ma czasu wszystkiego przerobić na 8 zjazdach.
  • Odpowiedz
@SmieszkeLeszke

Na zaocznych realizuje się ten sam program co na dziennych?


Tak ma być w założeniach, co do wykonania różnie bywa. U mnie jest tak, że pomija się kilka tematów na wykładach, bo nie ma na to czasu, ale są one wymagane do egzaminu w formie pracy własnej studenta, jak ktoś nie przeczyta to ma problem, ma zrealizować ten sam program co dzienni i go zrozumieć.
  • Odpowiedz
@worldmaster: Oni są czasami bardziej wykształceni niż my, pół kierunku miałem #!$%@? 16 letnimi ukraińcami, którzy radzili sobie znacznie lepiej od nas :| Ot taka sama mentalność jak nasza jakiś czas temu, że trzeba zapierdzielać z nauką, żeby mieć pieniądze. Co mnie ciekawi to to, że żaden z nich nie miał karty Polaka, więc płacili jakieś 4000zł za semestr :|
  • Odpowiedz
U mnie zaoczne i tak są dłuższe niż dzienne bo łącznie 6 lat (4 inż i 2 mgr). Dzienni mają krócej o semestr na każdym ze stopni.

Takie studiowanie jest o wiele bardziej męczące niż zwykle dzienne. Mam już robotę 40h tygodniowo, muszę za te studia płacić niemałą kasę a jakby tego było mało to nie mam ani grama życia studenckiego, na tych zaocznych prawie w ogóle nie ma integracji. Jest nas
  • Odpowiedz
@Reepo: Nie będzie, to jest pomysł Gowina o którym reszta Kierowników Pierwszego Sortu nawet nie wiedziała i już mówią że tego nie poprą. Mało to już takich wybryków było? Ogarnijcie sie
  • Odpowiedz
@Reepo: Dobrze, że rok mi jeszcze został : D
@SmieszkeLeszke: porównywałam z kumplem z dziennych materiał - mamy te same zadania na zajęciach, te same sprawka, laborki etc., tylko zaocznych traktują bardziej ulgowo :D
  • Odpowiedz
Ten rząd jest nienormalny, realizuje się ten sam program na zaocznych co na dziennych


@Reepo: kilka lat temu miałem egzamin z ludźmi ze studiów zaocznych.
Przedmiot - sieci komputerowe. Czas 60 minut.

Było 8 pytań. Studenci dzienni musieli odpowiedzieć na wszystkie 8 pytań.

Studenci zaoczni mieli sobie wybrać 2 pytania z części łatwiejszej (pierwsze 6 pytań) oraz 1 pytanie z części trudniejszej (ostatnie 2 pytania). Mieli ten sam czas na odpowiedź.
  • Odpowiedz