Wpis z mikrobloga

Po bardzo długim czasie używania kompa, który nadaje się co najwyżej do muzeum w końcu składam nowego.
Jako, że nie chciałbym utopić kasy w słabych podzespołach to proszę was o opinię o komponentach jakie mi zaproponowano. Głównie zależy mi na opinii o SSD i zasilaczu. Ale za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny.

Procesor: Intel i5-7600k
Moba: Gigabyte GA-Z270-GAMING K3
Pamięć: Corsair Vengeance LPX ddr4 8gb (2x4)
SSD: Adata SSD XPG SX7000NP-256GB M.2 NVMe 2280
Zasilacz: NeoTEC Magnus MG-600W
Obudowa: Cyclone Rage R75
Chłodzenie: Cryorig H7

HDD wyciągne ze starego bo to jedyny jego sensowny element, a dodatkowe 8GB ram, oraz kartę graficzną dokupię za jakiś czas.

#pc #pcmasterrace #kiciochpyta #technologia
  • 8
@Ricko13: Wiem, że zawsze i wszyscy mówią, żeby odczekać, bo coś tam, ale jak raz na prawdę warto odczekać. 5 października spodziewana jest premiera 8 generacji procesorów Intela, która wprowadza do każdego segmentu więcej rdzeni/wątków, więc w swoim budżecie będziesz mógł procesor 6 rdzeniowy ew. 4 rdzeniowy z możliwością podkręcenia taniej.

Tego modelu SSD nie znam, ale do zastosowań gierkowych wolałbym kupić zamiast niego ~250 GB z interfejsem AHCI, ponieważ nie
@krabat @Janek_dzbanek: Dzięki za rady :D Faktycznie poczekam jeszcze chwilę za tą premierą. Krabat, Opisałbyś mi coś więcej z różnicą między AHCI a NVMe? Albo chociaż jakiś dobry artykuł o tym. Zasilacz faktycznie wezmę inny, nie wiem jeszcze co z moba, zresztą chyba nie wiadomo jeszcze na jaki socket będzie Coffee Lake.
Dyski obsługujące protokół NVMe mogą i w większości są zdecydowanie szybsze od AHCI, przy czym podczas użytkowania komputera w sposób w jaki robi to większość z nas, czyli neta przejrzeć, w gierkę pograć, różnice nie są odczuwalne. No chyba, żeby ze stoperem w ręku ;p Takie dyski pokazują pazur kiedy przerzuca się ogromne ilości plików, dajmy na to, pracuje nad nagraniami w dużych rozdzielczościach. Wiadomo, szybsze są droższe, więc często wychodzi tak,
@Ricko13 Jednak ta 8. generacja to przełom na rynku procesorów. Taką zagrywkę w stylu AMD zastosowali, czekajcie, potem znowu czekajcie, aż się doczekacie, wtedy zapowiemy coś jeszcze lepszego xD

Nie wiem co Ci poradzić szerze mówiąc.