Wpis z mikrobloga

@LIPTOON to ze cwiczac klatke miesniem wapomagajacym jest bark i triceps, a cwiczac plecy angazujesz mocno bicepsa wiec orasz te miesnie niesiwadomie zbyt czesto i sie gorzej regeneruja. Poczytaj o push-pull treningu i zaletach.
  • Odpowiedz
@wojciech-ogien: @LIPTOON:
Nie do końca tak jest. Ćwicząc klatkę + biceps, jesteśmy w stanie bardziej mocniej uderzyć właśnie ten biceps bo jest "świeży", a następnie robiąc plecy+triceps, to triceps jest "świeży". Do tego dochodzi zaleta większej frekwencji. Bo bzdurą jest mit że trzeba partię robić 1x tydzień. Duże partie są gotowe już po 72h, małe nawet po 48h na kolejną porcję treningu.
Więc dzieląc plan klata+biceps , plecy+triceps, łapy mają
  • Odpowiedz
@IntruderXXL wiesz ze wlaanie starasz sie obalic fakty poparte badaniami swoimy wywodami brosience? synteza bialek mieaniowych wedlud badan to 36 do 48h. Dodatkowo push-pull nie wyklucza sie z ilosciami treningow na dana grupe, klata barki triceps, plecy biceps przerwa i ponownie mozesz ladowac zachowane i swoje 2 sesje na tydzien i synteze bialek ;) nie glos teorii ktorych do konca nie jeates pewien. Pozdo
  • Odpowiedz
@wojciech-ogien: Ale ja nic nie mówiłem o push/pull. Jeżeli widzę że ktoś robi klata+biceps, plecy+triceps, to zakładam że jedzie na 3/4 dniowym splicie, Klata+bic/Plecy+tric/Barki+nogi albo barki i w 4 dzień nogi. I w takim rozkładzie klata+biceps, plecy+triceps jest po prostu lepsze.

Wiedzę opieram o zdanie czołowych trenerów trójboju, co do badań to dotyczące czego dokładnie obaliłem?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL bo zalozyles ze triceps jest swierzy na drugim dniu, jak dzien wczesniej styral gonz klata ;) lub biceps wiec nienuderzy mocniej bonjuz dostal po p*** i nie jest zregenerowny. I lacxenie plecybtricepa niew zwiazku z jakims bodzcem bo od tego jest ciezar % rpm a nie samo laczenie. W splicie tez mozna robic po 2x na tydzien dana partie ;)
  • Odpowiedz
@wojciech-ogien: To ty założyłeś że robi klata+biceps a następny dzień plecy+biceps, a napisał tylko że zrobił dwa dni TRENINGOWE na jednej sesji.
Wiec bardziej prawdopodobne jest że robi klata+biceps, dzień lub więcej przerwy plecy+triceps
  • Odpowiedz