Wpis z mikrobloga

Mirki, sam już nie wiem co myśleć. Co robić. Chodzi o mojego tatę. Tata normalnie, jak przystało, chodzi w cottonworldach, jak się coś zepsuje, to woli naprawiać sam, niż wołać fachowca. No wszystko było tak, jak w normalnej rodzinie być powinno. Do czasu. Ostatnio zepsuł mu się telefon. Postanowił kupić nowy. Oczywiście idzie do mnie:
- Synek, Pafnucek, weź mnie jakiegoś nowego smartfona znajdź.
- Tate, kup Xiaomi, dużo nie wydasz, będziesz zadowolony. Bo #xiaomi lepszy hehe

No i właśnie o to chodzi, że nie chce Xiaomi. Kręcił nosem. Że może coś używanego. Ale jak szukał samochodu, to pierwszy jaki pojechał oglądać to Passat B5 1.9TDI.

Mirki, co z moim tatą? Czy to ta słynna polska dwubiegunowość.
#rodzina
  • 9
@KornixPL: Chyba kpisz. Nie po to ojciec przez kilka lat zarzekał się, że kolorowy ekran i internet w telefonie są mu niepotrzebne, bo telefon jest do dzwonienia, żeby później zmienić zdanie i używać GPSa w telefonie nawet, jak jedzie drogą, którą jeździ od 30 lat, albo czytać informacje, bo to taniej niż kupować gazety w kiosku... i co? znowu ma kupić zwykły telefon bez internetu i nawigacji? xD
@Pafnucek: A nie bardzo wiem kiedy go dostał, ale już się chwalił, zobacz Kornix, ile on ma funkcjów, aparaty dwa, jeden z przodu drugi z tyłu, no i inne takie dobre rzeczy teraz ma
@KornixPL: Kiedy ja to zupełnie rozumiem. Jak mieszkałem w stolicy to jakdojadę, jakieś zamawianie żarcia, szmery bajery XXI wiek smartfon taki przydatny wow, a jak się przeprowadziłem na prowincję to mam smartfon nawet nie wiem jaki model i ani razu nie użyłem innej funkcji niż telefon. Komunikacji miejskiej nie ma, busy jeszcze nie weszły w XXI wiek i mają tylko rozkład jazdy na karteczkach, żarcie z dowozem to jedna pizzeria której
Internety wolę oglądać na normalnym komputerze


@kyaroru: Tutaj prawie jak ja, z tym że Mirko często na telefonie też przeglądam, a poza tym to messenger, nawigacja, yanosiki i inne takie głównie do samochodu aplikacje są używane, ale jednak są.
No i używam Xiaomi Redmi 3s, którego wartość teraz to ~400zł więc niezbyt dużo, ale dla mnie działa świetnie
@kyaroru: @KornixPL: Mój ojciec komputera nie ma, bo "synek, po co mi, wiadomości to sobie na telefonie poczytam".

mój ostatni zakup dla frajdy to samobieżna odśnieżarka spalinowa.

nawet nie wiesz jak Ci zazdraszczam :(