Wpis z mikrobloga

@Badyl69: Pewnie już zrobiłeś, ale tak na przyszłość, to można zrobić bardzo łatwo pyszne skrzydełka bbq. Jak masz już tak pokrojone, to wystarczy je natrzeć solą i wstawić do piekarnika do upieczenia. W międzyczasie robisz sos bbq, którym pod koniec pieczenia smarujesz z jednej i z drugiej strony: ja dodaję z 2 łyżki masła, dobry ketchup, paprykę wędzoną, paprykę ostrą, czosnek, szczyptę cynamonu, łyżkę miodu (albo cukru brązwego, albo syropu klonowego,
@michal-pokichal: @BigMilk: @TiIa:
Miód, musztarda, ostry sos i trochę słodkiego chińskiego. Do tego przyprawy. Papryki pieprz. Czosnek świeży przyprawa do kurczaka. I tak siedziały 5h właśnie wstawiłem do piekarnika na 210stopni z obiegiem i górna. I tal maja być na jutro. Może zrobię jakis dip. Ale to prędzej czosnkowy bo na. BBq brakuje mi worchestera :( byłem w 2 sklepach i niw było
@Badyl69: w Tesco na pewno powinien być. Takie słodkie marynaty mogą być zdradliwe, bo jak nie masz nad nimi kontroli, to lubi się spalić. Te sos bbq o tyle jest dobry, że nakładasz go już jak masz pewność, że mięso jest dopieczone i sprawujesz całkowitą kontrolę nad sosem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TiIa: @Badyl69: Zrób tak jak Tila mówi, ale jak będziesz miała czas zacząć wieczór wczesniej (5 minut roboty) to poza solą posyp podobną ilością sody oczyszczonej i wymieszaj. Zostaw na noc w lodówce, a rano osusz i do pieca. Skóra będzie 10 razy bardziej chrupiąca, podobna do tej ze smażonych na głębokim tłuszczu, a jednak zdrowsze bo z pieca :) Można w sosie nawet obtoczyć gorące prosto z pieca wyjęte